دوشنبه 20 مرداد 1399 - 20:58
پربازديدترين اخبار از استان
اصفهان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم پرفيض دعاي عرفه در مسجد جامع فريدونشهر

به همت اداره تبليغات اسلامي فريدونشهر مراسم روحبخش دعاي عرفه در مسجد جامع اين شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان، در اين مراسم معنوي حجت الاسلام اسماعيل سياوشي رئيس اداره تبليغات اسلامي فريدونشهر در سخناني گفت: عرفه از کلمه عرف به معناي معرفت و شناخت آمده است و مهمترين علتي که براي نامگذاري آن مي توان ذکر کرد ، توجه دادن مومنان به ذات اقدس الهي و نعمت هاي فراواني است که از جانب خداوند به بندگان اعطا شده است.

وي افزود: انسان موجودي پر مشغله ، کم توجه و فراموش کار است و دعاي روز عرفه همه نعمتهايي را که خداوند به بندگانش عطا کرده ، به انها گوشزد مي کند تا به ياد داشته باشند که چقدر مرهون الطاف خداوند هستند و چقدر بندگان در اعمال بيهوده خود سر در گمند و خداوند را از ياد برده اند .

سياوشي اظهار داشت: در دعاي عرفه به زيباترين و متواضعانه شکل ممکن نعمت هاي خداوند ذکر شده و در مقابل آن بسياري از غفلت هايي را که بندگان نسبت به خداوند خود داشته اند، به ياد آنها مي آورد .

رئيس اداره تبليغات اسلامي فريدونشهر خاطر نشان کرد: انس با خدا، اعتماد به نفس، ايجاد تعادل و آرامش، افزايش قدرت تحمل در مقابل مشکلات، رهايى از وابستگى‌هاى مادى و دنيوي، پايين‌آمدن از مرکب غرور و خودخواهي، مشخص شدن ارزش انسان و آموزشهاى اخلاقى و اجتماعى از دستاوردهاى ارزشمند دعاها به ويژه مناجات روز عرفه مى‌باشد.

در ادامه مراسم مداحان اهل بيت(ع) به قرائت دعاي روحبخش عرفه پرداختند.

سه‌شنبه 9 آبان 1391 - 10:55
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری