دوشنبه 20 مرداد 1399 - 19:37
پربازديدترين اخبار از استان
اصفهان
  • هيچ خبري موجود نيست

نماز عيد قربان در مسجد جامع کاشان اقامه شد

نماز عيد سعيد قربان همزمان با سراسر کشور به امامت آيت الله نمازي در مسجد جامع کاشان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان، آيت‌الله عبدالنبي نمازي در خطبه‌هاي نماز عيد سعيد قربان اظهار داشت: حمله هواپيماهاي رژيم صهيونيستي به يک مرکز توليد سلاح در سودان نشانه ماهيت ناراحت اين رژيم است.

وي همچنين با اشاره به حمله هفته گذشته اسرائيل به لبنان و کشته و مجروح شدن تعدادي از مسلمانان اين کشور گفت: در جواب حمله اسرائيل حماس نيز 40 فروند موشک را به مناطق صهيونيستي شليک کرد و سبب توقف شيطنت‌هاي رژيم صهيونيستي شد.

امام جمعه کاشان در ادامه نسبت به ايجاد جنگ داخلي و فرقه‌اي در لبنان و کشتن شدن يکي از افسران مسئول امنيت داخلي در حادثه انفجار توسط آمريکا و رژيم صهيونيستي هشدار داد و افزود: گروه 14 مارس يک جريان و تشکل سياسي وابسته به آمريکا است که با ايجاد چنين حوادثي و نسبت دادن آن به سوريه و ديگران به دنبال ايجاد جنگ داخلي و فرقه‌اي در لبنان است.

وي همچنين پيشنهاد آتش‌بس چهار روزه عيد قربان توسط دولت سوريه و استقبال برخي از گروه‌هاي سوريه و حمايت سازمان ملل از اين پيشنهاد بيان داشت: هنوز مشخص نشده در پشت پرده اين آتش‌بس چه اهدافي است اما آنچه مسلم است، نبايد به رعايت آتش‌بس توسط نيروهاي مهاجم خيلي خوش‌بين بود.

نمازي در ادامه با اشاره به کمک‌هاي خيرخواهانه مردم به زلزله‌زدگان آذربايجان شرقي خاطرنشان کرد: برخي از استان‌هاي برخوردار کشور در امر کمک‌رساني به مردم زلزله‌زده آذربايجان شرقي از جمله استان اصفهان براي ساخت 3 هزار واحد مسکوني اعلام آمادگي کرده است.

به گفته وي 120 واحد مسکوني از 3 هزار واحد مسکوني استان اصفهان سهم کاشان است که انتظار مي‌رود با کمک خيران و مردم اين شهرستان اين امر در کوتاه‌ترين زمان محقق شود.

وي يادآور شد: علاوه بر احداث 120 واحد مسکوني سهم شهرستان کاشان، احداث يک مسجد بزرگ نيز به امام جمعه کاشان واگذار شده ، که نيازمند مساعدت خيّران و مردم شهرستان کاشان است.

عضو مجلس خبرگان رهبري در بخش ديگري از سخنان خود از انعکاس برخي از مکاتبات محرمانه سران قوه قضائيه و مجريه در رسانه‌ها اظهار تأسف کرد و گفت: دامن زدن به چنين مسائلي توسط برخي از رسانه‌ها در شرايط حساس کنوني منطقه اي و بين‌المللي به مصلحت نظام و کشور نيست.

آيت الله نمازي از مسئولان خواست از بيان مسائل دشمن شادکن خودداري نموده و مسائل کشور را با تدبير دنبال کنند.

وي در ادامه با تسليت به بازماندگان حادثه تصادف اتوبوس دختران دانش‌آموز کاروان راهيان نور بروجن در استان چهار محال بختياري که به کشته شدن 26 نفر و مجروح شدن تعدادي دانش‌آموز منجر شد، گفت: چرا مسئولان از چنين حوادثي که در سال‌هاي گذشته نيز رخ داده، عبرت نگرفته‌اند و براي جلوگيري از تکرار آن تدبيري نشده است.

به گفته وي به دستگاههاي مربوطه به خاطر سهل‌انگاري آنان بايد تذکر داده شود تا احساس مسئوليت کرده و اجازه تکرار چنين حوادثي داده نشود.

نمازي همچنين برگزاري مراسم باشکوه حج را توفيقي براي مسلمانان و نشانه عظمت اسلام دانست و بيان داشت: هيج ديني به مانند اسلام کنگره بزرگي به مانند کنگره حج که مسلمانان از سراسر جهان متحد و همدل به دور خانه خدا طواف داده و از احوال يکديگر با خبر شوند را ندارد.

وي افزود : طي مدت 33 سال گذشته رهنمودهاي امام راحل و مقام معظم رهبري و ارتباط بين حجاج ايراني و ديگر کشورهاي مسلمان سبب شد تا پيام‌هاي ولي امر مسلمين که برائت از مشرکين است به سراسر جهان مخابره شود.

امام حمعه کاشان تصريح کرد: امسال نيز پيام مقام معظم رهبري به حجاج در رابطه با توطئه‌هاي صهيونيسم جهاني براي اختلاف و توطئه عليه مسلمانان بود.

وي با اشاره به شرايط حساس امروز جهان اسلام گفت: در چنين شرايطي خداوند حج را به عنوان سرمايه‌اي براي ارتباط مسلمين قرارداده است تا يک روز را به عنوان عيدي اين 10 روز عبادت جشن بگيرند.

گفتني است اداره تبليغات اسلامي کاشان عضو ستاد برگزاري اين آيين است.

يكشنبه 7 آبان 1391 - 9:34
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری