پنجشنبه 10 مهر 1399 - 17:22
پربازديدترين اخبار از استان
سيستان و بلوچستان
  • هيچ خبري موجود نيست

در جوار مرقد مطهر شهداي گمنام زاهدان

آيين پرفيض دعاي عرفه برگزار شد

آيين پرفيض و روح بخش دعاي عرفه بعد از ظهر امروز /پنجشنبه/ با حضور مردم مومن و خداجوي زاهدان در جوار مرقد مطهر شهداي گمنام زاهدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان ،در اين آيين كه استاندار ،فرماندار زاهدان، مديران و مسوولان دستگاههاي اجرايي، خانواده هاي شهدا، جانبازان و آزادگان، روحانيون و مردم خداجوي شهرستان زاهدان حضور داشتند، ياد و خاطره شهداي حج خونين سال 1366 و حوادث تروريستي سيستان و بلوچستان گرامي داشته شد.

دعاي نوراني عرفه توسط 'آل علي' يكي از مداحان اهل بيت عصمت و طهارت اعزامي از قم قرائت شد.

مردم مومن و حزب الله زاهدان به شوق ثواب زيارت حرم امام حسين (ع) در كربلاي معلي در روز عرفه، با زمزمه دعاي روحبخش عرفه به راز و نياز با معبود خويش پرداختند.

مرثيه سرايي و مداحي از ديگر برنامه هاي دعاي عرفه در جوار مرقد مطهر شهداي گمنام زاهدان بود.

همچنين آيين قرائت دعاي نوراني عرفه در شهرستانهاي زابل، هيرمند، زهك، خاش، سراوان، مهرستان، زابلي، ايرانشهر، نيكشهر، سرباز، كنارك و چابهار با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد.

عرفه روزي است كه حق تعالي بندگان خويش را به عبادت و طاعت خود فرا خوانده و سفره هاي جُود و احسان خويش را براي آنان گسترانيده و شيطان در اين روز خوار، حقير و رانده شده است.

نهم ذي الحجه روزي است كه هزاران انسان حج گزار با وقوف در ˈعرفاتˈ به دعا و نيايش مي پردازند و روح و جان را جلا و صفا مي بخشند.

در آموزه هاي ديني ˈشب قدر و روز عرفهˈ، روزهاي ويژه دعا هستند و پروردگار به استجابت دعاي بندگان در آنها وعده داده است.

براي اين روز اعمالي ذكر شده است كه غسل و زيارت امام حسين (ع) از هزار حج و هزار عمره و جهاد بالاتر است .

همچنين خواندن دو ركعت نماز بعد از نماز عصر و پيش از آن كه مشغول به خواندن دعاي عرفه شود در زير آسمان و اعتراف به گناهان در نزد حق تعالي از جمله اعمال مستحبي اين روز بزرگ است.

شنبه 6 آبان 1391 - 13:14
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری