شنبه 25 مرداد 1399 - 12:16
پربازديدترين اخبار از استان
اصفهان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري هيجدهمين جلسه ستاد ساماندهي شئون فرهنگي در مناسبت‌هاي مذهبي نطنز

هيجدهمين جلسه ستاد ساماندهي شئون فرهنگي در مناسبتهاي مذهبي شهرستان نطنز در محل دفتر امام جمعه با دستور کار برگزاري دعاي عرفه و جشنهاي غدير برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان، هيجدهمين جلسه ستاد ساماندهي شئون فرهنگي شهرستان نطنز 1 آبان ماه با دستور کار برگزاري مراسم روحبخش دعاي عرفه و برنامه ريزي برنامه هاي دهه ولايت و جشن هاي غدير با حضور امام جمعه نطنز، رئيس اداره تبليغات اسلامي و ساير مسئولين برگزار شد.

در آغاز اين نشست حجت الاسلام طاحوني امام جمعه نطنز طي سخناني با اشاره به ايام مبارکي همچون روز عرفه روز نيايش، و روزاعتراض و افشاگري حضرت امام به قضيه پذيرش کاپيتولاسيون اظهار داشت: ما بايد از اين ايام حداکثر بهره را به نفع دين و آخرت خودمان داشته باشيم.

وي با اشاره به فرازي از زيازتنامه ائمه که مي فرمايد «اشهد انک تسمع کلامي و ترد سلامي» بيان داشت: از اعتقادات ماست که هر چه بگوييم و سلام کنيم امام معصوم جواب ما را مي دهند چنانکه به کرات از عالمان و وارستگان ما روايتها نقل کرده اند و در خصوص مقدس اردبيلي نقل شده است که آن مرد خدا نزديک درب زيارت حضرت امير}که شد قفل ها باز شد و ايشان به قبر مطهر رسيد و سلام کرد و جواب سلام را شنيد و اين بالاترين لذت است که حاصل ادعيه باارزشي همچون دعاي عرفه براي ما مي باشد.

در ادامه اين نشست حجت الاسلام مردان رئيس اداره تبليغات اسلامي طي سخناني اظهار داشت: همه ما نياز به دعا و نيايش داريم تا روح خود را صيقل دهيم و از قيد زنگارهاي دنيوي آزاد شويم، دعاي عرفه با آن مضامين بلند و سرنوشت ساز از زبان امام حسين} همراه با نهايت گريه و التجا است و اين از زبان همان رهبر آزادگان است که تمام هستيش را در طبق اخلاص نهاده بود.

وي افزود: امروز در دنيازدگي و غفلت فراوان ما بيش از هر زمان ديگر نياز به اين ادعيه داريم و بايد دست به دست هم بدهيم و بستر حضور مردم را مخصوصاً جوانان را در اين برهه از زمان و هجمه فرهنگي دشمن براي حضور در اين مراسم فراهم نمائيم.

در ادامه اين نشست ساير اعضاء نيز ديدگاهها و نقطه نظرات خود را بيان کردند و تصميماتي اتخاذ شد.

دعوت مسئولين و کارکنان نهادها براي حضور در مراسم باشکوه عرفه توسط فرمانداري، ارسال پيامک براي اطلاع رساني مراسم دعاي عرفه در بادرود و نطنز توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي ، برگزاري دعاي عرفه در حسينيه مرکز شهر نطنز و گلزار شهداي بادرود، حفظ امنيت و رفع موانع ترافيکي توسط نيروي انتظامي، تهيه 500 جلد کتاب دعاي عرفه توسط شهرداري و ... از مصوبات اين جلسه بود.

شنبه 6 آبان 1391 - 11:35
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری