شنبه 27 دی 1399 - 9:36
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان رضوي
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام خاموشي:

جوانان انقلابي جبهه فرهنگي تشويق شوند

رئيس سازمان تبليغات اسلامي گفت: جبهه فرهنگي نياز به توجه، كار و به‌روز رساني دارد، بايد جوانان انقلابي كه در اين مسير گام بر مي دارند تشويق شوند، و رسالت ما نيز حفظ فرزندان اسلام است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان رضوي، حجت الاسلام سيد مهدي خاموشي ظهر شنبه در نشست فصلي هيئات مذهبي كشور در اداره كل تبليغات اسلامي خراسان رضوي اظهار كرد: اگر دشمن تك فن آوري به ما مي زند ما هم پاتك مي زنيم و مقابله مي كنيم چرا كه دشمن مي خواهد يار گيري كند و مهمترين هدف در جبهه فرهنگي حفظ نيروي انساني است.

وي افزود: بايد در جبهه فرهنگي اسلام جوانان را با دادن آگاهي نگه داريم تا در برابر اين هجمه فرهنگي ذهنشان عوض نشود و اين است كه مي گوييم اين يك جنگ فرهنگي در جهان است.

وي با بيان اينكه وهابيت در برنامه هاي ماهواره اي هتاكي به ائمه مي كند افزود: اين همان مبارزه فرهنگي در حوزه رسانه است و بايد اين را مديريت كنيم و البته بزرگتر از اين مسائل را هم مديريت مي كنيم.

حجت الاسلام خاموشي افزود: در حوزه فن آوري هم به خانه هاي ما مي آيند و آقا مي فرمايند اين سونامي فرهنگي است و البته خدا عقل و تفكر را به ما داده و ما اين توطئه ها را خنثي مي كنيم.

وي در بخش ديگري از سخنانش اظهاركرد: رزمندگان و فرماندهان در زمان جنگ زندگي سختي داشتند اما از اين زندگي لذت مي بردند و در صورت آنان، تفسير كلمه ابرار نمايان بود.

وي با اشاره به چاپ كتاب "شينا" بيان كرد: اين كتاب كه شامل خاطرات همسر فرمانده ارتش، قدم‌خير محمدي‌ كنعان از زندگي شهيد حاج ستار ابراهيمي است به بيان زندگي خصوصي شهيد و روي ديگر زندگي اين سردار جبهه‌ها مي‌پردازد.

حجت الاسلام خاموشي افزود: در اين كتاب اين زن فداكار بيان مي كند كه با تمام سختي هاي زندگي در زمان جنگ چه زندگي قشنگ و شيريني را تجربه كرده است و اين الگوي زندگي اسلامي است كه خواندن آن اشك انسان را در مي آورد.

وي با اشاره به تاثير گذاري فرهنگ زيباي اسلامي بر مردم ديگر كشورها گفت: يكي از وزراي قرقيزستان در جلسات دعاي كميل ايران به همراه خانواده شركت مي كرد و بيان مي كرد كه آينده جهان از ان ائمه است كه شما مي گوييد و به تاثير اين موضوع را بر جهان مي توانيم ببينيم.

وي با اشاره به نزديكي اربعين امام حسين (ع) و عظمت شركت شيعيان در اين مراسم افزود: پيش بيني شركت كننده در اربعين امسال حدود سي ميليون نفر است كه يك مانور سياسي و مذهبي قدرتمند براي مسلمانان است.

حجت الاسلام خاموشي تاكيد كرد: برخي خرده مي گيرند كه چرا عناوين جبهه فرهنگي و تهاجم فرهنگي دشمن را به كار مي بريد كه بايد گفت به دقت اين واژگان را به كار مي بريم.

وي تصريح كرد: دشمن در حوزه فرهنگي در مقابل ما صف آرايي كرده است و ناچاريم از واژگاني مانند تهاجم فرهنگي وخط فرهنگي استفاده كنيم.

رئيس سازمان تبليغات اسلامي يادآور شد: هنگامي كه عمليات نظامي انجام مي شود و حمله اي صورت مي گيرد گر چه اين حمله خشونت دارد اما كاملا شفاف است و خط دشمن معلوم و مشخص است.

رئيس سازمان تبليغات اسلامي تاكيد كرد: فرهنگ مرز را عقب مي زند و اگر فرهنگ قوي باشد توجيه دارد و خروجي آن انسان پرورش يافته است.

وي يادآور شد: اين جنگ فرهنگي مخصوص زمان نيست و از گذشته هر دولتي توسعه پيدا مي كرد اين تهاجم را گسترش مي داده است مسجد سازي و مسجد سوزي دال برهمين معنا است.

حجت الاسلام خاموشي تصريح كرد: اين جنگ فرهنگي است به عنوان مثال در پارك جنگي بلگراد، يك بقعه سيدي ديدم كه آيات قرآني برآن حك شده بود كه نشاني از گسترش اسلام تا قلب يك كشور است.

رئيس سازمان تبليغات اسلامي گفت: آنچه بر انسانها تسلط دارد فرهنگ است و تلاقي فرهنگ ها باعث تسلط يك فرهنگ بر كشورها مي شود.

وي افزود: انقلاب اسلامي در تكنيك و روش در محصولات علم و فن آوري بايد سرآمد باشد اما مهم تر از آن و اصلي ترين پيام اسلام هويت انسان در سايه عبوديت خداست.

رئيس سازمان تبليغات اسلامي تاكيد كرد:بايد نگاه هاي دانش محور داشته باشيم تا پيشرفت كنيم و توانمند شويم و تنها مجوز ما براي كار ولايت فقيه است.

دوشنبه 1 آبان 1391 - 9:29
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری