جمعه 4 خرداد 1397 - 16:53
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان رضوي
  • هيچ خبري موجود نيست

نماينده گناباد:

نامگذاري شعار سال حاصل آينده نگري رهبر معظم انقلاب است

نماينده گناباد در جمع روحانيون مستقر و هجرت گناباد: نامگذاري شعار سال حاصل آينده نگري رهبر معظم انقلاب و مطرح کردن اقتصاد مقاومتي نيز بر اين اساس است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان رضوي، حجت الاسلام محمد رجايي در گردهمايي روحانيون مستقر و هجرت شهرستان گناباد که در محل اداره تبليغات اسلامي اين شهرستان برگزار شد، گفت: يکي از مهمترين عوامل گراني هاي اخير و بخصوص ارز جو رواني است که بوجود آمده است.

وي با اشاره به اينکه قيمت واقعي ارز را بر اساس شاخص برابري قدرت خريد تعيين مي کنند، افزود: بر اساس برابري قدرت خريد قيمت واقعي دلار، 700 تومان است و بقيه آنچه گفته مي شود جو رواني است که در اثر برخي فشارها و سوء تدبيرها ممکن است بوجود آمده باشد.

حجت الاسلام رجايي با تحليلي از بازار ارز و وضعيت اقتصادي کشور گفت: نامگذاري شعار سال حاصل آينده نگري رهبر معظم انقلاب بوده است و مطرح کردن اقتصاد مقاومتي نيز بر اين اساس بوده است.

وي با اشاره به اينکه بر اساس آمار رسمي که دريافت کرده ام متأسفانه در شرايطي که مرغ قيمت آن به دو برابر رسيد، خريد مرغ در گناباد دو برابر شد که اين يکي از اثرات رواني گراني است و برخي فکر مي کنند که با خريد زودتر همان جنس گران به نسبت آينده جنس ارزانتري را خريد مي کنند.

وي با اشاره به برخي از گزارش هاي ارائه شده به مجلس شوراي اسلامي گفت: در شرايطي که کشور نيازمند ارز است ولي برخي از سوئ استفاده گران نزديک به 25 ميليارد دلار در منازل خود انبار کرده اند و نيروي انتظامي اعلام کرده که در گزارش سرقتهاي منازل، دلار نيز در ليست اموال مسروقه قرارگرفته است.

نماينده گناباد در مجلس شوراي اسلامي با عنوان اينکه در بحث مديريت بازار ارز همه بايد با دولت همکاري کنند، گفت: دولت نيز مي بايستي با درگيرکردن ديگر نهادهاي مرتبط و مردم و مصرف کنندگان با سعه صدر بيشتري رفتار کنند.

وي با بيان اينکه استکبار انقلاب اسلامي و ايرا را هدف قرار داده است، گفت: آنان در صدد هستند تا از راههاي مختلف و بويژه اقتصادي به ايران اسلامي ضربه بزنند.

پنجشنبه 13 مهر 1391 - 12:1
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری