يكشنبه 5 بهمن 1399 - 14:51
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

دكتر خاموشي تاكيد كرد:

هيئت‌هاي مذهبي مهد قرآن و عترت باشند

رييس سازمان تبليغات اسلامي با حضور در نشست هفتگي خانه مداحان اهل بيت (ع) با تاكيد بر لزوم توجه بيشتر مداحان به قرآن كريم،گفت: هيئت‌هاي مذهبي خار چشم دشمنان هستند و تقاضاي من اين است که همواره مهد قرآن و عترت باشند.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، دكتر سيد مهدي خاموشي اهانت به پيامبر اعظم (ص) را به جامعه مسلمانان تسليت گفت و افزود:آن چه ما در اين مورد ديديم، توجه ديني مردم بود که سرمايه‌ گرانبهايي است و بايد آن را پاس بداريم.

وي ادامه داد: در وسائل‌الشيعه آمده است که  روز قيامت قرآن به صورت يک موجود زيبا محشور مي‌شود و خداوند از او سئوال مي‌کند و آدمها را با قرآن مي‌سنجد. هيئت‌هاي مذهبي که قرآن و عترت بطن آنها هستند راجع به قرآن چه کرده‌اند؟

دكتر خاموشي در بخش ديگري از سخنانش تصريح كرد:بايد بدانيم چيزي که جامعه را ثابت نگه داشته و در مقابل تشتت ها جامعه را حفظ مي كند، همين قرآن و ولايت است. آنچه که جامعه نياز دارد، ولايت است. همين الان ما شاهد اين هستيم که در مشکلات جنگ اقتصادي دنيا نگاه همه به ولايت شيعه است.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي اضافه کرد:مقام معظم رهبري تأکيد داشتند که بايد ده ميليون نفر حافظ قرآن داشته باشيم و چه بهتر که اين حافظان از مداحان باشند. شما در هيئات شرکت مي‌کنيد که اين پرچم‌ها حفظ شود و نسل بعدي اين مسائل را حفظ کنند.

وي با بيان اين كه حتي در بهشت هم نردبان تعالي، قرآن است، اظهار داشت: سرمايه ناب ما هيئات مذهبي هستند و در هيئات سخنرانان و مداحان محور هستند و بايد توجه به قرآن داشته باشند.دنيا بايد بداند كه ما هم به قرآن و هم به عترت توجه داريم

دكتر خاموشي همچنين تاكيد كرد: تقاضاي من اين است که مداحان روشي ابداع کنند که مداحي‌ها با قرآن آميخته شود.

چهارشنبه 12 مهر 1391 - 13:11
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری