سه‌شنبه 17 تير 1399 - 17:51
پربازديدترين اخبار از استان
سمنان
  • هيچ خبري موجود نيست

اجتماع بزرگ مداحان و ذاکرين آئيني شهرستان شاهرود

کارشناس تشکل هاي ديني استان سمنان از گردهمايي بزرگ مداحان و ذاکرين آئيني استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان، حجت الاسلام سيد مهدي ترابي يکشنبه نهم مهر ماه از گردهمايي بزرگ مداحان و شاعران آئيني شهرستان شاهرود در مسجد امير المومنين (ع) اين شهر خبر داد.

کارشناس تشکل هاي ديني استان سمنان با اشاره به اين که در اين مراسم مداحان به ثناي اهل بيت (ع) پرداختند گفت: هدف تشکيل اين گردهمايي نشر فرهنگ دني و دفاع از ارزش هاي اسلام عزيز است.

ترابي تاکيد کرد: در حال حاضر معرفي صحيح اسلام و پيامبر(ص) و مقابله با فيلم موهن آمريکايي که از پيامبر مکرم اسلام (ص) و اهل بيت (ع) هتک حرمت نموده در اولويت کاري همه ماست.

وي افزود: بايد از ارزش هاي ديني و اسلامي دفاع کرد و اين يکي از وظايف مهم مداحان اهل بيت عصمت و طهارت (ع) است.

اين کارشناس تشکل هاي ديني استان شمنان همچنين ياد آور شد: يکي از نکات مهم در تشکيل اين گردهمايي تقارن هفته دفاع مقدس با دهه کرامت و نهم ذي القعده که مصادف با شکست حصر آبادان به دست رزمندگان غيور اسلام است.

ترابي اظهار داشت: عمليات آزاد سازي حصر آبادان با رمز يا ثامن الائمه انجام گرفت و با فداکاري هاي رزمندگان اسلام و توسل به آن امام رئوف به پيروزي منجر شد.

وي عنوان کرد: شاعران، مداحان و ذاکرين اهل بيت (ع) در اين روز گرد هم جمع شدند تا به ياد آن روز هاي به ياد ماندني زمان دفاع مقدس و رزمندگان اسلام به توسل به امام رضا (ع) و مدح و ثناي اين ايام بزرگ بپردازند.

مسئول تشکل هاي ديني استان سمنان خاطر نشان کرد: رزمندگان اسالم در هشت سال دفاع مقدس دو عامل مهم را براي بر انگيختن شور و شعف همراه با شعور در راه پيروي از رهبري و ولايت و حرکت به سوي کربلاي جبه ها داشتند.

ترابي اين دو عامل مهم را يکي روحانيت مبارز و رزمنده که همراه با رزمندگان در جبهه ها حضور داشتند، معرفي کرد و ديگري را حضور ذاکران و مداحان اهل بيت عصمت و طهارت (ع) دانست.

وي در پايان گفت: وقتي ذاکران و مداحان اشعار حماسي و تکان دهنده را با صداي دلنوازشان همراه با اخلاص مي خوانند عشق به ائمه(ع) و سر سپردگي و اطاعت از فرمان مقام عظماي ولايت را در رزمندگان بيش از پيش بيدار مي نمودند.

دوشنبه 10 مهر 1391 - 14:28
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری