پنجشنبه 6 ارديبهشت 1397 - 0:33
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

دكتر خاموشي:

رمان‌هاي دفاع مقدس که بانوان ما تحويل داده‌اند يكي از ديگري بهتر است

نشست رونمايي از کتاب «خاطرات ايران»شامل خاطرات ايران ترابي با خاطره‌نگاري شيوا سجادي، عصر روز دوشنبه 3 مهر در فرهنگسراي انديشه تهران و با حضور رئيس سازمان تبليغات اسلامي، راوي کتاب و مرتضي سرهنگي و نيز برخي از نويسندگان حوزه ادبيات دفاع مقدس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي: رئيس سازمان تبليغات اسلامي در اين مراسم در سخناني ضمن بازخواني بخشي از خاطرات خود از حضور در صحنه‌هاي دفاع مقدس گفت: ببينيد که ما در ايران چقدر فيلم و داستان از آن دوران توليد کرده‌ايم اما عراقي‌ها چند فيلم ساخته‌اند؟ و چند داستان منتشر کرده‌اند؟ آيا اين کشور باقي مانده است؟ اگر هم خاطراتي از دوران جنگ عراق و تجارب جنگ آنها مانده خاطراتي فروشي است ولي فرهنگي جاري و ساري نشده است.

وي افزود: ولي در اين سوي مرز اتفاقات بسيار غريبي افتاد که در متن فرهنگ و دين مردم اين سرزمين نهفته است. فرهنگ دفاع مقدس فرهنگي است به گستره جغرافياي جمهوري اسلامي همانطور که اقليت‌هاي مذهبي‌مان نيز در جنگ حاضر بودند و به خاطر يک هدف عالي و انساني جانفشاني‌ها کردند.

رئيس سازمان تبليغات اسلامي گفت: من کتاب خاطرات ايران را کاملا خواندم و لذتي بسيار بردم و هم به راوي و هم به نويسنده تبريک مي‌گويم. چون اين نوشته من را تا انتها کشاند و در بحث رمان‌هاي دفاع مقدس آثاري که بانوان ما به ما تحويل داده‌اند هر يک از ديگري بهتر است.

وي ادامه داد: ما در فرهنگ دفاع مقدس براي رسيدن به يک هدف متعالي تلاش کرديم و آن حفظ ارزش‌هاي متعالي اسلامي و ايراني‌مان بود.

خاموشي رئيس سازمان تبليغات اسلامي همچنين با اشاره به کتاب «خاطرات ايران» افزود: راوي اين کتاب در فرهنگ شاهنشاهي پيش از انقلاب و فضاي خانوادگي منحصر به فرد خود بزرگ شده و در اولي حرفه خود را ياد گرفت و در دومي شخصيت خود را ساخت و روش و هدف زندگي‌اش را آموخت.

خاموشي تاکيد کرد: شايد زندگي پيرامون راوي کتاب زندگي سختي بوده باشد اما در نهايت ثواب هايي که او را در بر مي‌گيرد بسيار خوشايند است.

شنبه 8 مهر 1391 - 10:55
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری