شنبه 27 دی 1399 - 8:37
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت‌الاسلام خاموشي:

در کشور ما يک فرهنگ پيرامون دفاع مقدس شکل گرفته است

حجت‌الاسلام خاموشي رئيس سازمان تبليغات اسلامي در مراسم رونمايي کتاب «خاطرات ايران» گفت: اين روزها در اين فکر هستم که از 8 سال جنگ در خاطر مردم عراق چه باقي مانده در حالي که در کشور ما يک فرهنگ پيرامون دفاع مقدس شکل گرفته است.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي ، کتاب «خاطرات ايران» شامل خاطرات ايران ترابي عصر روز دوشنبه سوم مهرماه و همزمان با هفته دفاع مقدس با حضور حجت‌الاسلام والمسلمين سيد مهدي خاموشي رئيس سازمان تبليغات اسلامي در فرهنگسراي انديشه تهران رونمايي شد.

رئيس سازمان تبليغات اسلامي در اين مراسم در سخناني ضمن بازخواني بخشي از خاطرات خود از حضور در صحنه‌هاي دفاع مقدس گفت: چند وقتي است به اين فکر مي‌کنم که جنگ تحميلي به عنوان يک فرهنگ در آن سوي مرزهاي ما و در کشور عراق به کتاب و فيلم تبديل شده است يا نه و اصلاً چيزي به نام جنگ 8 ساله با ايران در خاطر اين کشور باقي مانده است  به تازگي متوجه شدم که اگر هم چيزي باقي مانده خاطراتي است که تنها براي فروش بازگويي شده و چيزي به نام فرهنگ از اين نبرد 8 ساله در آنجا شکل نگرفته است در حالي که در کشور ما اتفاقات بسيار غريبي در اين 8 سال رخ داد که ريشه گرفته از عمق باورهاي ديني ما است.

وي ادامه داد: ما در فرهنگ دفاع مقدس براي رسيدن به يک هدف متعالي تلاش کرديم و آن حفظ ارزش‌هاي متعالي اسلامي و ايراني‌مان بود.

خاموشي رئيس سازمان تبليغات اسلامي همچنين با اشاره به کتاب «خاطرات ايران» افزود: راوي اين کتاب در فرهنگ شاهنشاهي پيش از انقلاب و فضاي خانوادگي منحصر به فرد خود بزرگ شده و در اولي حرفه خود را ياد گرفت و در دومي شخصيت خود را ساخت و روش و هدف زندگي‌اش را آموخت.

خاموشي تأکيد کرد: شايد زندگي پيرامون راوي کتاب زندگي سختي بوده باشد اما در نهايت ثواب هايي که او را در بر مي‌گيرد بسيار خوشايند است.

شيوا سجادي خاطرات ايران ترابي را در 416 صفحه نگاشته است. ايران ترابي اسفندماه 1334 در شهرستان تويسرکان از توابع استان همدان به دنيا آمد. علاقة او به تحصيل باعث شد در برابر مشکلات پيش رويش بايستد و با وجود چند سال ترک تحصيل با هدف خدمت به مردم، وارد کار درمان شود. اين انگيزه در دوره انقلاب و سال‎هاي دفاع صورت ايثارگرانه به خود گرفت.

کتاب «خاطرات ايران» متشکل از 22 فصل، گوشه‎هاي از زندگي اين دلاورزن را کامل مي‎کند. فصول ابتدايي کتاب گزيده‌اي است از خاطرات دوران کودکي او، دهه‎هاي 30 تا 50 که بيشتر صرف تلاش‎هاي او براي کسب تخصص در زمينة مامايي و کمک به زنان روستايي مي‎شود. با مهاجرت ايران ترابي به تهران، در سال 57، برگ تازه‎اي از زندگي او ورق مي‎خورد.

چهارشنبه 5 مهر 1391 - 8:48
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری