دوشنبه 7 خرداد 1397 - 0:17
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

درايت امام راحل و افق نگاه رهبر معظم انقلاب، مانع انحراف انقلاب از مسير اصلي خواهد بود

مدير کل تبليغات اسلامي گيلان ، ضمن تشريح ويژه برنامه هاي اين اداره کل در هفته دفاع مقدس اظهار کرد : درايت امام راحل و افق نگاه رهبر معظم انقلاب، مانع انحراف انقلاب از مسير اصلي و واقعي خواهد بود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان ، حجت الاسلام جمال ياري 20 شهريور ماه ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهداي دفاع مقدس و با تاکيد بر ضرورت حفظ آرمان‌ها و ارزش‌هاي انقلاب اسلامي گفت: مردم ايران در طول دفاع مقدس و جنگ تحميلي، عزت و اقتدار را به همراه ايثار و فداکاري در مقابل استکبار جهاني به نمايش گذاشتند.

وي تصريح کرد : امروز همه کشورهاي آزادي‌خواه جهان از غيرت و مردانگي رزمندگان ايران اسلامي در دوران هشت سال جنگ الگو گرفتند که آن الگو موجب بيداري اسلامي در منطقه شده است .

مدير کل تبليغات اسلامي گيلان ، ترويج و تحکيم فرهنگ ايثار و شهادت و نهادينه ساختن تفکر بسيجي در انديشه و باور مردم و مسئولان، تکريم و تجليل ايثارگران، ارتقاء سطح آگاهي مردم نسبت به وقايع و حماسه‌ها را از مهم‌ترين اهداف برگزاري هفته دفاع مقدس عنوان کرد .

اين مقام مسئول با اشاره به نقش مردم در دوران جنگ خاطر نشان کرد : دفاع مقدس برآمده و برخاسته از دل توده مردم و اقشار مختلف جامعه است و بايد آن فرهنگ به نسل هاي آينده نيز منتقل شود.

حجت الاسلام ياري تاکيد کرد : امروز مردم براي دفاع از اصول ، آرمان‌ها و ارزش هاي دفاع مقدس، پشت سر مقام معظم رهبري هستند و نخواهند گذاشت احدي از اين مسير تخطي کند.

عضو شوراي فرهنگ عمومي گيلان اضافه کرد : دشمنان ايران اسلامي در طول اين سه دهه از عمر انقلاب اسلامي، در صدد انحراف انقلاب از مسير اصلي و واقعي آن بودند اما درايت امام راحل و افق نگاه رهبر معظم انقلاب، ريشه ديني و الهي داشت و مانع از تحقق اهداف دشمنان شد.

وي افزود: در هفته دفاع مقدس بايد نشان داده شود ملت ايران با همان روحيه سال‌هاي جنگ و دفاع مقدس در مقابل اهداف و توطئه خبيثانه دشمن در جنگ نرم نيز مقاومت خواهند کرد .

مدير کل تبليغات اسلامي گيلان با بيان برنامه هاي اين اداره کل در هفته دفاع مقدس تصريح کرد : فضاسازي شهري در هفته دفاع مقدس، يک نياز ضروري مي باشد که بدون شک اين موضوع فقط وظيفه شهرداري نيست بلکه همه دستگاه ها بايد در اين راستا تلاش نمايند .

ياري اضافه کرد : اداره کل تبليغات اسلامي گيلان به عنوان دستگاهي که در اعزام روحانيون رزمنده و بسيجي نقش مهمي داشته، اين نقش مهم و حساس را به تصوير خواهد کشيد .

وي با اشاره به تاثيرگذاري برنامه هاي مذهبي و فرهنگي هفته دفاع مقدس بر آحاد جامعه بيان داشت : سه همايش بزرگ در سه روز با موضوعات مختلف برگزار خواهد شد .

حجت الاسلام ياري، همايش « نقش زنان در دفاع مقدس» ، همايش «نقش مساجد و هيئات مذهبي در دفاع مقدس » و همچنين نشست هم انديشي با عنوان« روحانيون ، مبلغين و نقش آنان در دفاع مقدس» از اهم برنامه هاي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان در هفته دفاع مقدس دانست.

اين مسئول فرهنگي استان خاطر نشان کرد : اعزام مبلغين و روحانيون به مساجد و مدارس ، برگزاري زيارت عاشورا ، مسابقات قرآني و مسابقه وبلاگ نويسي ويژه بانوان، از ديگر برنامه هاي متنوع و تدارک يافته براي گرامي داشت اين ايام است.

سه‌شنبه 21 شهريور 1391 - 8:51
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری