جمعه 31 فروردين 1397 - 3:26
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

طي مراسمي با حضور مسئولان فرهنگي و لشكري صورت گرفت

اهداي تقريظ رهبر انقلاب به نويسنده كتاب «پايي كه جا ماند»

مراسم اهداي تقريظ رهبر انقلاب به ناصر حسيني پور، نويسنده كتاب «پايي كه جا ماند» و تجليل از مقام خانواده حسيني‌پور با حضور برخي مسئولان كشوري و نماينده رهبر معظم انقلاب و دست اندركاران انتشار اين كتاب دوشنبه 13 شهريور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي و به نقل از پايگاه اطلاع رساني مقام معظم رهبري: طي اين مراسم حجت الاسلام رحيميان نماينده رهبر انقلاب در بنياد شهيد و جانبازان و آزادگان متن تقريظ را به نويسنده كتاب اهدا كرد.

در اين مراسم همچنين عليرضا مختارپور نويسنده و فعال فرهنگي، حجت‌الاسلام شيرازي نماينده ولي‌فقيه در نيروي دريايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، مجتبي رحماندوست نويسنده و نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي، حجت‌الاسلام ابوترابي‌فرد نايب اول مجلس شوراي اسلامي، سرلشكر رحيم‌صفوي دستيار و مشاور عالي فرمانده كل قوا و محسن مومني رئيس حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي حضور داشتند و سخناني را درباره اين اثر ابراز كردند.

در دست نوشته مقام معظم رهبري درباره اين کتاب که در دوم شهريور 91 مرقوم شده و حجت الاسلام والمسلمين رحيميان آن را در جلسه تکريم نويسنده‌اش قرائت کرد، آمده است: تاکنون هيچ کتابي نخوانده و هيچ سخني نشنيده ام که صحنه هاي اسارت مردان ما در چنگال نامردمان بعثي عراق را آنچنان که در اين کتاب آمده است به تصوير کشيده باشد.

 در ادامه دست نوشته رهبر معظم انقلاب آمده است: اين يک روايت استثنايي از حوادث تکان دهنده است که از سويي صبر و پايداري و عظمت روحي جوانمردان ما را و از سويي ديگر پستي و خباثت و قساوت نظاميان و گماشتگان صدام را جزء به جزء و کلمه به کلمه در برابر چشم و دل خواننده مي گذارد و او را مبهوت مي کند احساس خواننده از يک سو، شگفتي و تحسين و احساس عزت است و از سوي ديگر غم و خشم و نفرت

 کتاب «پايي که جا ماند» شامل 198 خاطره از سيد ناصر حسيني پور است. او در اين کتاب به خاطراتِ اسارتِ چندين‌ساله‌اش در اردوگاه‌هاي عراقي، مي‌‌پردازد. نويسنده اين کتاب در حالي به عنوان راهنماي گردان 18 شهدا، براي پشتيباني از رزمندگان گردان قاسم ‌بن الحسن (ع) راهي جزيزه مجنون شده بود که در اين عمليات از ناحيه پا زخمي و سپس به اسارت نيروهاي بعثي درآمده بود.

چهارشنبه 15 شهريور 1391 - 10:12
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری