سه‌شنبه 29 خرداد 1397 - 18:51
پربازديدترين اخبار از استان
زنجان
  • هيچ خبري موجود نيست

معاون فرهنگي، آموزشي و پژوهشي اداره کل تبليغات اسلامي استان زنجان:

رونمايي از کتاب هنگامه بيداري بانداي رهبر و ما مي توانيم در نمايشگاه دولت

معاون فرهنگي، آموزشي و پژوهشي اداره کل تبليغات اسلامي استان زنجان از رونمايي و توزيع کتاب هنگامه بيداري با نداي رهبر و ما مي توانيم در نمايشگاه دولت در زنجان خبر داد .

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي زنجان، يوسف اماملو 5 شهريور ماه با اعلام اين مطلب گفت : اداره کل تبليغات اسلامي زنجان امسال نيز همانند سال گذشته حضور پر رنگ تري در نمايشگاه هفته دولت در نمايشگاههاي بين المللي کاسپين زنجان دارد .

وي با بيان اينکه اداره کل تبليغات اسلامي استان زنجان پيشتاز در ارائه طرحهاي نو و ابتکاري در سطح کشور است افزود : اداره کل تبليغات اسلامي استان زنجان با توليد محصولات فرهنگي از جمله نرم افزارهاي مهارتهاي زندگي ، احکام، قرآن، کتاب و نشريات و برگزاري گفتمانهاي ديني در مراکز و موسسات و مدارس و دانشگاهها و حمايت از تشکلهاي ديني و مردمي جزو دستگاههاي برتر است .

وي به افزايش حجم توليدات فرهنگي اين اداره کل در سالهاي اخير اشاره کرد و اظهار داشت : اداره کل تبليغات اسلامي زنجان با شناسايي آسيبها و معضلات اجتماعي برنامه هاي بسيار موفقي در کاهش آسيبها داشته و با استفاده از کارشناسان و متخصصين حوزه هاي فرهنگي و اجتماعي تاکنون برنامه هاي بسيار موفقي را در سطح استان اجرا کرده است .

وي از اعزام مبلغ و مبلغات در طول سال براي مراکز فرهنگي و ديني نام برد و يادآور شد : اداره کل تبليغات اسلامي استان زنجان در طول سال و به خصوص در ايام محرم و رمضان با اعزام مبلغين به تمام نقاط استان توانسته پوشش تبليغي استان را به 95 درصد برساند .

وي ادامه داد : پاسخ به شبهات ديني، حضور قدرتمند در فضاي مجازي، توليد و انتشار نشريات مختلف از جمله ديده بان و نيستانيها، حمايت از طرح ها و ايده هاي نو و ابتکاري ، حمايت از افراد تاثير گذار فرهنگي و ديني ، برگزاري نمايشگاههاي مختلف در طول سال به خصوص نمايشگاه بين المللي فرهنگ عاشورايي ، برگزاري نشست هاي تخصصي با صاحبان فکر و انديشه، برگزاري کارگاههاي تخصصي با حضور اساتيد برجسته حوزه و دانشگاه جزو برنامه هاي اين اداره کل در طول سال است .

وي اجراي برنامه هاي تابستاني در قالب هسته هاي فرهنگي جوان و بوستان معرفت براي نوجوانان وجوانان را از ديگر برنامه هاي غني سازي اوقات فراغت عنوان کرد و يادآور شد : اين اداره کل با به کارگيري اقشار مردمي برنامه هاي خوبي را براي اوقات فراغت تمام اقشار به خصوص کودکان و نوجوانان اجرا مي کند .

اماملو در ادامه به برگزاري نمايشگاه هفته دولت اشاره کرد و گفت : برگزاري چنين نمايشگاههايي علاوه بر تبادل افکار به معرفي هر چه بهتر محصولات فرهنگي ياري مي رساند .

وي به حضور اداره کل تبليغات اسلامي زنجان در نمايشگاه هفته دولت در محل نمايشگاههاي بين المللي کاسپين اشاره کرد و افزود : اداره کل تبليغات اسلامي زنجان در قالب دو غرفه که برخي از محصولات آن در غرفه ويژه نيز در معرض ديد عموم قرار داده شده است در اين نمايشگاه حضور دارد .

وي پاسخ به سوالات شرعي، برگزاري مسابقه، اجراي برنامه هاي شاد فرهنگي براي کودکان و اهداء جايزه به آنان را از برنامه هاي اين اداره کل در اين نمايشگاه برشمرد و اظهار داشت : اداره کل تبليغات اسلامي زنجان با توزيع کتابچه هنگامه بيداري با نداي رهبر و ما مي توانيم دراين نمايشگاه نموده است .

وي ادامه داد : در اين کتابچه 110 بيدار باش در تهاجم فرهنگي دشمن از مقام معظم رهبري حضرت آيت الله العظمي خامنه اي به چاپ رسيده است و براي اولين بار اين کتاب در نمايشگاه بين المللي کاسپين زنجان رونمايي و در بين اهالي فرهنگ و عموم مردم توزيع شد .

وي ادامه داد : کتاب « هنگامه بيداري» در بردارنده فرامين مهم و ارزشمند، رهبر معظم انقلاب، حضرت آيت الله خامنه اي (مدظله العالي) است که در رابطه با فرهنگ و تهاجم فرهنگي ايراد فرموده اند .

وي ادامه داد : معظم له در برهه هاي مختلف زماني، و با درکي عميق نسبت به مباني اسلام و انقلاب و با شناختي کامل از شرايط دنياي امروز و انديشه سرمايه داري، حاکم بر جهان غرب و آمريکا اين سخنان را بيان فرموده اند تا بيدار باشي باشد، براي تمام دلبستگان به اسلام و انقلاب، که با درک درست صحنه و تهاجم فرهنگي دشمن در مقابل آن با لوازم و ابزار فرهنگي مناسب مبارزه نمايند و اداره کل تبليغات اسلامي استان زنجان ، با انتشار اين مجموعه ارزشمند از سخنان، در قطع جيبي، اميدوار است تا اصحاب فرهنگ با به همراه داشتن هميشگي اين کتاب و مراجعه مدام به آن همانند نقشه راهي، در اين جنگ فرهنگي از آن بهره برند .

وي در خاتمه از رونمايي از کتاب سال توليد ملي و حمايت از کار و سرمايه ايراني خبر داد و گفت : در حمايت از شعار سال ملي و حمايت از کار و سرمايه ايراني ، اداره کل تبليغات اسلامي زنجان طبق روال سالهاي گذشته اقدام به رونمايي از کتاب امسال با عنوان ما مي توانيم نموده است .

سه‌شنبه 7 شهريور 1391 - 9:34
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری