جمعه 4 خرداد 1397 - 8:4
پربازديدترين اخبار از استان
سيستان و بلوچستان
  • هيچ خبري موجود نيست

عكس‌هاي منتشر نشده از رهبر انقلاب در ايام تبعيد به ايرانشهر

چند عکس منتشر نشده از رهبر انقلاب در ايام تبعيد به ايرانشهر به‌همراه نماينده مردم لرستان در مجلس اول شوراي اسلامي که يکي از شهداي کمتر شناخته شده کشتار سوم تير در دفتر حزب جمهوري اسلامي است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سيستان و بلوچستان : شهيد حجت الاسلام والمسلمين سيد فخرالدين رحيمي نماينده مردم لرستان در مجلس اول شوراي اسلامي يکي از شهداي کمتر شناخته شده کشتار سوم تير در دفتر حزب جمهوري اسلامي است. وي که از آغاز نهضت حضرت امام (ره) و حمله ساواک به مدرسه فيضيه در صف ياران انقلاب اسلامي درآمد، در سال‌هاي بعد و به دليل فعاليت ويژه‌اي که عليه رژيم پهلوي داشت چندين بار به تبعيد محکوم شد که بخشي از محکوميت وي، تبعيد به ايرانشهر بود و البته تبعيد اين شهيد بزرگوار به ايرانشهر همزمان با حضور رهبر انقلاب در اين شهر و تبعيد ايشان توسط رژيم پهلوي بوده است.

شهيد سيد فخرالدين حسيني در خاطراتش پيرامون اين ماجرا مي‌نويسد: «... پس از دريافت حكم تبعيد ... شكر الهي را بجا آوردم.... بعد از ظهر با پيكان استيشن از محوطه شهرباني خرم‌آباد اينجانب را حركت دادند و بعدازظهر فردايش در دوراهي بعد از شهرستان بم، فاصله ۳۶۵ كيلومتر را تا ايرانشهر طي نموده شبانه به ايرانشهر رسيديم. در ايرانشهر حضرت حجت الاسلام و المسلمين جناب آقاي سيد علي خامنه اي مترجم كتاب صلح الحسن(ع) كه جداً فكر مردمي داشت و روحي انقلابي در مسير سازنده و اخلاقي عالي و رفتاري اسلامي [داشتند] را به همراه برخي ديگر آقايان محترم [كه در تبعيد به سر مي بردند] زيارت نمودم كه مجلس گرم و الطافشان غم و اندوه و حزني براي من نگذاشت.»

شهيد رحيمي پس از انقلاب نيز نقش جدي در اقدامات انقلابي مردم خطه لرستان داشت. وي که يکي از اعضاي اصلي حزب جمهوري اسلامي در استان لرستان به شمار مي‌رفت، با برگزاري نخستين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي، از سوي مردم ملاوي لرستان، برگزيده و به خانه ملت راه يافت.

اين شهيد شجاع، با توجه به ماهيت و خط فكري بني صدر به يکي از مخالفين سرسخت او در مجلس مبدل شد . وي در مجلس با اشاره به قدرت طلبي هاي بني صدر چنين مي گويد: «مردم اگر به كسي راي بدهند براي عشق به امام است. اگر من طلبه هم در اين جا پشت اين تريبون صحبت مي كنم از بركات رهبر بزرگمان مي باشد و الا من طلبه كجا و تريبون مجلس شوراي اسلامي [كجا]. آنچه داريم از اسلام و امام است و اخلاق و اخلاص امام و رهبر عاليقدر انقلاب اسلامي است. »

شهيد حجت الاسلام والمسلمين سيد فخرالدين رحيمي، پس از سالها مجاهدت در مسير الله به هنگام انفجار دفتر مركزي حزب جمهوري اسلامي به فيض عظيم شهادت نائل آمد و پيكر مطهرش پس از تشييع با شكوه در شهر خرم آباد به خاك سپرده شد.

ماجراي شهادت دختر شهيد رحيمي

از ايشان يك پسر به نام امين (۱۳۵۷) و سه دختر به نام هاي زهرا (۱۳۴۸)،‌وحيده (۱۳۴۶) ومنصوره (۱۳۵۲) به يادگار مانده است.

يكي از فرزندان شهيد رحيمي به نام سيده زهرا نيز در روز ۲۳/۱۰/۱۳۶۵ در سن ۱۷ سالگي به هنگام بازگشت از دبيرستان به منزل،‌بر اثر حمله وحشيانه هواپيماهاي رژيم بعثي صدام به مناطق مسكوني خرم آباد به درجه رفيع شهادت نائل آمد.

شهيد سيده زهرا رحيمي در يكي از خاطرات خود اين چنين مي نويسد: روز پنجشنبه ۱۸ ارديبهشت طبق روال هميشه بر سر مزار پدر رفتم و ديدار تازه كردم،‌البته دلم مي خواست كه مدت زيادي آنجا بمانم و يا بهتر بگويم دوست دارم منزلگاهم براي هميشه هر چه زودتر به آنجا نزد قبر مطهر پدرم انتقال يابد، آن وقت است كه ميدانم لطف و عنايت پروردگار شامل حالم شده است...«يا ايتها النفس المطمئنه ارجعي الي ربك راضيه مرضيه فادخلي في عبادي و ادخلي جنتي.»

سه‌شنبه 31 مرداد 1391 - 14:5
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری