جمعه 13 تير 1399 - 20:15
پربازديدترين اخبار از استان
آذربايجان شرقي
  • هيچ خبري موجود نيست

اعزام بيش از 70 مبلّغ ديني به مناطق شهري و روستايي شهرستان شبستر

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان شبستر از اعزام بيش از 70 مبلغ ومبلغه توسط اداره تبليغات اسلامي به مناطق شهري و روستايي شهرستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي آذربايجان شرقي ، حجت الاسلام علي صفري با اعلام اين خبر گفت: همزمان با فرا رسيدن ماه مبارک رمضان و نياز جامعه روستايي به حضور مبلغ و مبلغه براي مراسمات مذهبي ، اداره تبليغات اسلامي شهرستان شبستر بيش از70 مبلغ ديني به مناطق شهري و روستايي شهرستان اعزام کرد.

وي نقش روحانيون و حضور آنان در مساجد را در راستاي هدايت فكري و مذهبي مردم بسيار مهم ارزيابي و خاطرنشان كرد: حضور يك روحاني در مسجد علاوه بر اينكه به برگزاري مراسم‌هاي ويژه معنوي كمك مي‌كند منجر به افزايش روحيه ديني و اسلام‌پذيري جوانان نيز مي‌شود. وي تصريح کرد: ماه مبارك رمضان بهترين زمان براي كسب معارف از سوي مردم و مخاطبان و مغتنم‌ترين فرصت براي ترويج دين از سوي مبلغان است.

گفتني است ، برگزاري جلسات تفسير قرآن کريم ، برگزاري گفتمان ديني ، برگزاري نمازجماعت ،بيان معارف الهي و پرداختن به آسيب هاي اجتماعي ،اخلاقي ،اعتقادي ، پاسخ به شبهات ديني،برگزاري جلسات معرفت ديني براي جوانان و نوجوانان ، برگزاري محافل انس با قرآن کريم در شهرها و روستاها و کلاس هاي در زمينه هاي حفظ(طرح بزرگ 1446)، روخواني و روانخواني ،تجويد ،مفاهيم و نيز برگزاري جلسات جزءخواني قرآن کريم به صورت روزانه در مساجد و حسينيه ها و هيئات مذهبي از جمله برنامه هاي مبلغين اعزامي است .

چهارشنبه 11 مرداد 1391 - 10:50
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری