سه‌شنبه 8 مهر 1399 - 7:26
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

در حوزه هنري رونمايي مي‌شود

«شرح اسم»؛ زندگينامه رهبر فرزانه انقلاب

کتاب «شرح اسم» در مراسمي با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و جمعي از شخصيت‌هاي فرهنگي در تالار مهر حوزه هنري رونمايي مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي: آيين رونمايي از کتاب «شرح اسم: زندگينامه آيت‌الله سيدعلي حسيني خامنه اي (1357- 1318)» نوشته هدايت‌الله بهبودي که از سوي مؤسسه مطالعات و پژوهش‌هاي سياسي منتشر شده، چهاردهم مرداد ماه 91 با حضور سيد محمد حسيني، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و جمعي از شخصيت‌هاي فرهنگي در تالار مهر حوزه هنري برگزار مي‌شود.

در اين آئين که ساعت 11 شنبه 14 مرداد برگزار مي‌شود، حجت‌الاسلام رسول جعفريان،‌ رئيس کتابخانه موزه و مرکز اسناد مجلس شوراي اسلامي و عليرضا کمره‌اي، پژوهشگر تاريخ و ادبيات سخنراني مي‌کنند.

اين کتاب شرحي بر زندگي آيت‌الله سيدعلي حسيني خامنه‌اي از تبار و تولد تا سال‌هاي کودکي و نوجواني و کارنامه‌اي از مبارزات سياسي و فعاليت‌هاي اجتماعي ايشان تا پيروزي انقلاب اسلامي را در بر دارد. اسناد ساواک، شهرباني و دادرسي ارتش شاه درباره دوران مبارزه و تبعيد آيت‌الله سيدعلي خامنه‌اي نيز در اين اثر گردآمده است.

در تاليف کتاب «شرح اسم: زندگينامه آيت‌الله سيد علي حسيني خامنه‌اي (1357- 1318)»، براتعلي طبرزدي، منصور غفوري، مجتبي سلطاني، علي‌اکبر رنجبر کرماني، ليلا قدياني و سيما موسي‌پور به هدايت الله بهبودي در فيش‌برداري، جمع‌آوري و بازخواني اسناد و خاطرات کمک کرده‌اند.

به تازگي اعلام شد که اين کتاب با انجام آخرين اصلاحات در برخي غرفه‌هاي بيستمين نمايشگاه بين‌المللي قرآن کريم ارايه مي‌شود.

نخستين بار کتاب «شرح اسم: زندگينامه آيت‌الله سيد علي حسيني خامنه‌اي (1357- 1318)» در بيست و پنجمين نمايشگاه بين‌المللي کتاب تهران ارايه شد اما به دليل نياز به اصلاحاتي که از سوي دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبري و پس از قدرداني از نويسنده و ناشر کتاب اعلام شد، عرضه گسترده کتاب و آئين رونمايي از آن به آينده موکول شد.

سه‌شنبه 10 مرداد 1391 - 12:15
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری