پنجشنبه 3 خرداد 1397 - 8:33
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

مدير گروه حديث پژوهشکده باقرالعلوم(ع) ؛

در ماه مبارک رمضان، مردم سرافرازي رهبر و ملت را از خدا بخواهند

مدير گروه حديث پژوهشکده باقرالعلوم(ع)،توصيه کرد؛ در ماه مبارک رمضان،مردم عزت و شوکت و سرافرازي رهبر و ملت را از خدا بخواهند.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي به نقل از ابنا، "حجت الاسلام مهدي اسماعيلي" با تبريک حلول بهترين و برترين ماه سال گفت: خداوند ماه رمضان را بزرگ ماه تصفيه حساب با بندگانش قرار داده است.

وي افزود: ماه بشارتها از راه ميرسد، و ما براي رسيدن به برکات اين ماه به انتظار نشسته ايم. اين ماه همراه با نيايشها و عبادتها و امساکها است؛ عظمت و بزرگي اين ماه در شب قدر آن و شب ولادت آن و شب شهادت آن است.

اين مدير پژوهشي در ادامه گفت: رسول خدا(ص) درباره بزرگي و عظمت اين شهر فرموده است: «هُوَ شَهرٌ أوّلُهُ رَحمَةُ وَ اوسَطُهُ مَغفِرَةٌ وَ آخَرُهُ عِتقٌ مِنَ النارِ». آغاز اين ماه رحمت و نيمه آن آمرزش و پايان آن نجات از آتش است. پس بکوشيم تا از اين همه سرمايه و منفعت ذخيره اي داشته باشيم.

حجت الاسلام اسماعيلي اضافه کرد: خداوند ماه رمضان را فرصت جبران خسارتهاي گذشته و اميدواري به آينده قرار داده است. رسول خدا(ص) فرمود: «إنّ أبوابَ السَماءِ تُفتَحُ فِي أوّلِ لَيلَةٍ مِن شَهرِ رَمَضانَ وَ لا تُغلَقُ إلي آخَرِ لَيلَةٍ مِنهُ». درهاي آسمان در اولين شب ماه رمضان باز و تا آخرين شب آن بسته نمي شود.

وي با اشاره به فضيلت هاي اين ماه گفت: عبادت در اين ماه با ديگر ماههاي سال فرق بسيار دارد، زيرا شب قدر که از هزار ماه برتر است در اين ماه قرار دارد. امام صادق(ع) در پاسخ به سؤالي در مورد برتري اين ماه؛ علت و فلسفه آن را اين گونه توضيح داده و فرموده است: «اَلعَمَلُ الصالِحُ فِيها خَيرٌ مِنَ العَمَلِ فِي ألفِ شَهرٍ لَيسَ فِيها لَيلَةُ القَدرِ». انجام هر کار شايسته و ارزشمندي در اين ماه بهتر از انجام آن در هزار ماه ديگر است، زيرا شب قدر را خداوند در اين ماه قرار داده است.

وي خاطر نشان کرد: در اين ماه و شبهاي قدرش تعجيل در فرج و ظهور ولي الله را درخواست نمائيم، پايان ظلم و ستمگري را فرياد بزنيم، دوام و بقاي کشور ولائي عزيزمان ايران را عاجزانه طلب کنيم، و عزت و شوکت و سرافرازي رهبر و ملت را از خدا بخواهيم.

دوشنبه 9 مرداد 1391 - 14:16
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری