يكشنبه 17 فروردين 1399 - 20:3
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

مساجد هسته اوليه حكومت اسلامي هستند

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان دشتي ضمن حضور در جمع بسيجيان شهر شنبه گفت: مساجد هسته هاي اوليه حکومت اسلامي هستند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي بوشهر، حجت الاسلام سعيد توكليان در اين مراسم افزود: مساجد و ائمه جماعات از بدو ظهور اسلام در نشر معارف اسلامي و استحكام حكومت اسلامي نقش آفرين بوده اند.

وي ادامه داد: در دوران پيروزي انقلاب اسلامي و هشت سال دفاع مقدس، شاهد تأثير شگرف مساجد در معرفي انقلاب اسلامي و ساماندهي نيروها به ويژه بسيج مردمي و نشر و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت بوديم تا جايي كه هسته اوليه حكومت اسلامي در مسجد پي ريزي شده بود.

اين مقام مسئول افزود: در صدر اسلام زماني كه رسول اكرم صلي الله عليه و آله از مكه به مدينه هجرت كردند، با همكاري مهاجرين و انصار مسجد قبا را بنا نهادند و عملاً با احداث اين مسجد، بنيان حكومت اسلامي شكل گرفت. حضور رسول خدا(ص) در مسجد و رسيدگي به امور مردم در كنار برگزاري نماز و عبادت، جلوه خاصي به مسجد بخشيد.

توكليان در پايان اين گردهمايي كه 25 تير 91 در حوزه مقاومت كربلاي شهر شنبه برگزار شد گفت: پس از پيروزي انقلاب اسلامي و با تشكيل بسيج به فرمان امام خميني رحمت الله عليه در پنجم آذر سال 1358، مساجد به عنوان بهترين نماد حضور مردم، اولين پايگاه هاي بسيج را به خود اختصاص دادند و نمازگزاران خداجو و متعهد و انقلابي، به منظور حضور نظامي و ارايه فعاليت ها و مهارت هاي علمي و هنري و تبليغي خود، استقبال قابل توجهي از پايگاه هاي بسيج مساجد كردند.

دوشنبه 26 تير 1391 - 13:58
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری