جمعه 1 تير 1397 - 12:6
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

مجموعه عکس‌ انقلاب اکبر ناظمي دوباره آفتابي مي‌شوند

انتشار دوباره مجموعه عکس‌هايي که رهبر انقلاب از آن استقبال کردند

مجموعه چهار جلدي «عکس هاي انقلابي» اکبر ناظمي شامل «عکس انقلاب»، «زنان»، «کودکان و نوجوانان» و «شعارها و ديوارنوشته‌ها» توسط انتشارات سوره مهر براي دومين بار منتشر مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، اين چهار کتاب شامل 365 قطعه عکس از مجموعه عکس‌هاي اکبر ناظمي است که همزمان با بيست و چهارمين نمايشگاه بين‌المللي کتاب تهران منتشر شد.

مجموعه عکس‌هاي منتشر نشده ناظمي در چهار عنوان «عکس انقلاب»، «زنان»،«کودکان و نوجوانان» و «شعارها و ديوارنوشته‌ها» وقايع فعاليت‌هاي خودجوش و حضور يکپارچه ملت ايران را از مردادماه 1357 تا پيروزي انقلاب اسلامي به تصوير مي‌کشد.

جلد اول اين مجموعه کتاب، سال 1388 در تيراژ 2500 جلد منتشر شد که با استقبال علاقه‌مندان به تاريخ، هنر عکاسي و دانشجويان به چاپ دوم رسيد.

در اين چهار جلد، بخشي به عنوان «چکيده وقايع انقلاب 1357» ضميمه شده که فهرست‌وار به اتفاقات مهم روزهاي پر التهاب انقلاب مي‌پردازد. علاوه بر اين بخش، در دو کتاب «زنان» و «شعارها و ديوارنوشته‌ها» با استناد به عکس‌هاي موجود در کتاب، بيوگرافي شخصيت‌هاي موثر در انقلاب بخش ديگري از اين کتاب‌ها را تکميل مي‌کند.

رهبر معظم انقلاب اسلامي در بازديد از بيست و چهارمين نمايشگاه کتاب تهران، در استراحت کوتاهي که در کنار غرفه انتشارات سوره مهر داشتند، از مجموعه «کتاب عکس انقلاب»؛ مجموعه عکس‌هاي منتشر نشده اکبر ناظمي از روزهاي انقلاب اسلامي ديدن کردند و با تورق اين کتاب، از اين مجموعه استقبال و از توليد کنندگان آن تشکر کردند.

دوشنبه 26 تير 1391 - 9:12
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری