پنجشنبه 19 تير 1399 - 2:29
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري همايش بزرگ عفاف و حجاب در بشرويه

همايش عفاف و حجاب در قالب طرح ملي مطهره همزمان با روز ملي عفاف و حجاب در شهرستان بشرويه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، مسئول اداره تبليغات اسلامي شهرستان بشرويه از برگزاري همايش عفاف و حجاب، همزمان با روز ملي عفاف و حجاب در شهرستان بشرويه خبر داد.

حجت‌الاسلام رضا بهشتي‌فر، هدف از برگزاري اين همايش را ترويج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه و جلوگيري از تهاجم فرهنگي دشمن بيان کرد.

وي اظهار داشت: آگاه‌سازي بانوان جامعه براي خنثي‌سازي توطئه‌هاي دشمن، ايجاد احساس مسئوليت جمعي براي حفظ حجاب برتر و تحکيم بنيان خانواده از ديگر اهداف برگزاري اين همايش است.

وي ادامه داد: دشمن در صحنه جنگ تحميلي نتوانست ملت ايران را از پاي در بياورد و اينک از جبهه جنگ فرهنگي وارد شده تا چادر را از سر زنان جوامع اسلامي بردارد.

حجت الاسلام بهشتي‌فر افزود: همه افراد اعم از پير و جوان، مرد و زن بايد دست به دست هم داده و با ترويج فرهنگ غني عفاف و حجاب، جامعه را از فساد و تباهي نجات داده و سبب رشد و ترقي آن شوند.

مسئول اداره تبليغات اسلامي بشرويه خاطرنشان کرد: در اين راستا طرح تحکيم و تعالي خانواده توسط اين اداره برگزار شده و آسيب هاي خانواده در ابعاد مختلف بررسي و راهکارهاي مناسب و سازنده توسط کارشناسان و مشاورين خانواده ارائه خواهد شد.

فرماندار بشرويه نيز در اين مراسم با بيان اينکه امروزه غرب همراه با ترويج فرهنگ بي‌حجابي با فروپاشي بنيان خانواده مواجه شده است، افزود: نگاه اسلام به زن نگاه کرامت‌انگيز است و براي زن شخصيت مستقل قائل است و بي‌بندو‌باري‌‌هايي که در جوامع غربي به وجود آمده منجر به بروز آسيب‌هاي اجتماعي و افزايش بزهکاري و فروپاشي بنيان خانواده شده است.

پورسلطاني عنوان کرد: حفظ حجاب برتر در شرايط اجتماعي کنوني اهميت زيادي دارد چرا که دشمنان برنامه‌ريزي بيشتري براي شکستن جو مذهبي و برداشتن چادر از بانوان مناطق مذهبي را دارند.

وي اضافه کرد: مردم شهرستان بشرويه با اعتقادات مذهبي قوي و با تأسي از سيره ائمه اطهار (ع) از نظر حجاب برتر در سطح کشور نمونه‌اند و به شدت به مسائل ديني پايبند هستند.

شايان ذکر است در اين همايش که با همکاري کميسيون امور بانوان فرمانداري برگزار شد، جليلي مدير کل امور بانوان و خانواده استانداري خراسان جنوبي به عنوان مهمان ويژه و حجت الاسلام رضا علي عزيزي مسئول اداره پاسخگويي به سوالات ديني و اطلاع رساني آستان قدس رضوي به عنوان سخنران ويژه کارگاه تخصصي عفاف و حجاب حضور داشتند که مطالب ارزنده اي پيرامون عفاف و حجاب و آسيب هاي اين موضوع ارائه نمودند.

نصب بنر با موضوع حجاب از ديدگاه امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري(حفظه الله) و شهداء، دعوت از سخنران محوري، تهيه بسته فرهنگي شامل کتاب و سي دي و بروشور، از جمله اقدامات اداره تبليغات اسلامي بشرويه در برپايي اين همايش بود.

يكشنبه 25 تير 1391 - 9:38
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری