شنبه 5 خرداد 1397 - 10:36
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

رهبر انقلاب از امام(ره) مي‌گويد

مجموعه خاطرات مقام معظم رهبري(دامت بركاته) از امام خميني (ره) در تارنماي فرهنگي اطلاع رساني تبيان وابسته به سازمان تبليغات اسلامي منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، بخش حوزه علميه موسسه فرهنگي اطلاع رساني تبيان در سلسله مقالاتي به بازخواني خاطرا مقام معظم رهبري از امام خميني(ره) پرداخت.

اين مجموعه خاطرات به كوشش گردآوري شده و به بازخواني خاطرات رهبري از دوران پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي تا رحلت امام مي پردازد و در بخشي از آن آمده است:«به منظور تبيين صفات و سيره عملي و سياسيِ حضرت امام خميني (ره) گزيده‌اي از خاطرات مقام معظم رهبري درباره شخصيت حضرت امام خميني(ره) از دوره زماني بهار 58 تا شهريور 88 را خدمتتان تقديم مي کنيم.

در اوايل انقلاب، من خودم به هند رفتم و تقريباً به مراكز فرهنگي، سياسي اين كشور سر زدم. هر جا كه پا گذاشتم، ديدم كه انقلاب و امام پيش از ما آنجاست! ما كه رفتيم، مردم ما را تحويل گرفتند؛ چون نماينده‌ي اين كانون بوديم؛ نه اين كه ما به آنجا برويم و مردمي بي‌خبر باشند، آن وقت ما بگوييم چنين حادثه‌اي اتفاق افتاده است.

هنوز هم همين طور است. شما در اين كشورهايي كه نمايندگي نداريم، براي بار اول كه وارد مي‌شويد، اگر توفيق پيدا كنيد كه خودتان را به محافل مردمي برسانيد، اگر به محافل دانشجويي و روشنفكري و محافل انسانهاي متعهد و دلسوز مخلص برويد، مي‌بينيد كه اين پيام قبل از شما به آن جا رفته است.

من در سفرهايي كه در دوره‌هاي مختلف به جاهاي گوناگون داشتم، بلااستثنا در همه‌ي كشورها ـ اعم از كشورهاي اسلامي و غير اسلامي، حتي كشورهاي كمونيستي ـ اين را ديدم.»

متن كامل اين مجموعه در نشاني tebyan.net قابل دسترسي است.

شنبه 17 تير 1391 - 12:39
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری