يكشنبه 17 فروردين 1399 - 20:31
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

احداث مجتمع‌هاي فرهنگي مهمترين برنامه تبليغات اسلامي بوشهر در سال 91 است

مديرکل تبليغات اسلامي بوشهر گفت: ساخت دبيرستان معارف علوم اسلامي و مجتمع‌هاي فرهنگي براي شهرهايي که جمعيت آنها بالاي 25هزار نفر و آينده شهرنشيني آنها روشن است از مهمترين برنامه‌هاي اداره کل تبليغات اسلامي بوشهر در سال جاري است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان بوشهر، حجت الاسلام سيدنورالله موسوي‌نيا گفت: ساخت دبيرستان معارف علوم اسلامي و مجتمع‌هاي فرهنگي براي شهرهائي که جمعيت آن ها بالاي 25 هزار نفر بوده و آينده شهرنشيني آن ها روشن است از اهم برنامه‌هاي اداره کل تبليغات اسلامي بوشهر در سال 91 است.

مديرکل تبليغات اسلامي بوشهر گفت: در سال گذشته برنامه‌هاي مختلفي از سوي سازمان تبليغات اسلامي استان بوشهر در سطح استان برگزار شد که مي‌توان به اجراي 113 پروژه عمراني توسط اين سازمان اشاره کرد.

حجت الاسلام موسوي‌نيا ادامه داد: اين پروژه‌ها در استان بوشهر به منظور تقويت زيرساخت‌هاي فرهنگي ديني به اجرا در آمد که نشانه ظرفيت و توانايي بالاي اداره کل تبليغات اسلامي بوشهر در زمينه جذب بودجه‌هاي عمراني در بخش فرهنگ است.

مديرکل تبليغات اسلامي بوشهر افزود: احداث و تجهيز مجتمع هاي فرهنگي ديني و ادارات تبليغات اسلامي بوشهر، تجهيز دفاتر ائمه جمعه، تجهيز و ساخت مصلي‌ها و کمک به حوزه‌هاي علميه احداث، تجهيز، تکميل خانه‌هاي عالم و خانه هاي قرآني،بخشي از مهم‌ترين فعاليت‌هاي انجام شده اين سازمان در سال گذشته بود.

وي ادامه داد: استان بوشهر از استان هاي باسابقه و مطرح کشور در عرصه فرهنگ ديني است اداره کل تبليغات اسلامي بوشهر با توجه به ضرورت توسعه متوازن عرصه فرهنگ در دو بخش سخت‌افزاري و نرم‌افزاري اقدام به اين کار کرد و حجم اقدامات انجام شده در خصوص توسعه و تعميق فرهنگ ديني در استان با کارشناسي بسيار دقيق انجام شد.

موسوي‌نيا اضافه کرد: با توجه به اهميت و نقشي که زيرساخت‌هاي عمراني در ايجاد زمينه اجراي فعاليت‌هاي فرهنگي ديني دارند در آينده نزديک شاهد رونق بيش از پيش فعاليت‌هاي فرهنگي ديني در استان خواهيم بود.

مديرکل تبليغات اسلامي بوشهر اظهار داشت: بي‌شک بدون ايجاد اين زيرساخت‌ها که به منزله چتري بر سر فعاليت‌هاي نرم‌افزاري عرصه فرهنگ است نمي‌توان خوش بين بود که فعاليت‌هاي فرهنگي نتيجه دلخواه را داشته باشد.

چهارشنبه 14 تير 1391 - 8:21
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری