يكشنبه 27 مرداد 1398 - 23:43
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

انتشار خاطرات بمباران پناهگاه ‌پارك شيرين كرمانشاه

مهناز فتاحي ؛ نويسنده از گردآوري و نوشتن خاطرات بمباران پناهگاه ‌پارك شيرين كرمانشاه خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان تبليغات اسلامي ،‌ مهناز فتاحي گفت : 90درصد کار گردآوري و نوشتن خاطرات بمباران پناهگاه ‌پارك شيرين كرمانشاه به اتمام رسيده و اين كتاب تا دو ماه آينده تحويل دفتر ادبيات و هنر مقاومت حوزه هنري خواهد شد. فتاحي ادامه داد:‌پناهگاه غير نظامي ‌پارك شيرين کرمانشاه، تنها پناهگاه غيرنظامي بود که توسط ارتش عراق مورد اصابت موشک قرار گرفت. در اين حمله که 26 اسفندماه سال 1366 صورت گرفت، چند صد تن شهيد و زخمي شدند. اين پناهگاه در مركز شهر كرمانشاه قرار داشت و اكنون در محل آن موزه دفاع‌مقدس ساخته شده است. عبور هر روز من از اين پارك و يادآوري خاطرات شهادت مظلومانه همشهريانم باعث شد تا درباره آن حادثه كتابي بنويسم.

وي يادآور شد : اين اثر به سفارش حوزه هنري کرمانشاه نگارش مي‌يابد ؛‌ در اين کتاب تنها به سراغ بازماندگان اين حادثه نرفته‌ام و در کنار مصاحبه‌هايي که با بازماندگان صورت داده‌ام خاطرات تمام کساني که به نوعي در اين حادثه درگير بوده‌اند از جمله پزشکان، پرستارها، امدادگران، عکاسان و خبرنگاران، نيروهاي مردمي، نيروهاي بسيج و سپاه براي تکميل خاطرات اين حادثه دردناک نيز آمده است. براي اينکه مخاطب با مشکلات و سختي‌هاي يک نويسنده که مي‌خواهد در مورد خاطرات جنگ بنويسد آشنا شود آمدم بعنوان مقدمه در ابتداي هر خاطره چگونگي و نحوه آشنايي و مصاحبه با راوي خاطره را نيز آورده‌ام. اينکه به عنوان نويسنده براي پيدا کردن هر کدام از اين راويان چه کارها کرده‌ام و چگونه وي را پيدا کرده‌ام.

مهناز فتاحي در پايان گفت :‌ هنوز نامي براي اين كتاب انتخاب نكرده‌ام ؛ 90 درصد مصاحبه‌ها را انجام داده‌ام و تا دو ماه ديگر اين کتاب به دفتر ادبيات و هنر مقاومت فرستاده خواهد شد.

دوشنبه 12 تير 1391 - 10:29
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری