شنبه 5 مهر 1399 - 8:0
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري همايش « اخلاق و خانواده » در اداره کل تبليغات اسلامي گيلان

همايش « اخلاق و خانواده » با سخنراني آيت الله توکل استاد اخلاق حوزه علميه قم در اداره کل تبليغات اسلامي گيلان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان ، آيت الله سيد رحيم توکل در اين همايش با اشاره به نقش سر پرست خانواده در تربيت فرزندان اظهار کرد : بر سرپرست خانه واجب است تا خانواده خود را به طاعت خدا، و فرمانبرى از دستورات حق که به صلاح دنيا و آخرت انسان است دعوت کند.

استاد اخلاق حوزه علميه قم با بيان اينکه تربيت بايد با مهرباني باشد افزود : دعوت به صورتى باشد که اجابت از جانب آنان سخت نباشد و دعوت توأم با مهر و محبت، زبان نرم، با خوشروئى و متانت ، به صورتى که زن و فرزند عاشق و علاقه مند به طاعت حق شوند، و آن را بر تمام وظائف خود مقدّم بدانند.

آيت الله توکل تصريح کرد : زنان بايد توجه کنند که وقتى از جانب شوهرشان دعوت به طاعت رب شدند، با شوق و رغبت بپذيرند، تا اثر اين پذيرش در وجود فرزندان طلوع کند.

وي تاکيد کرد : همان‌گونه كه اخلاق منهاي علم، جهالتي بيش نيست، علم منهاي اخلاق نيز حماقتي بيش نخواهد بود.

استاد برجسته حوزه علميه قم اذعان داشت : در فرآيند تعليم و تربيت اسلامي، جسم و روان، حيات دنيوي و اخروي، جامعه و فرد بايد به يك ميزان پرورش يابند و هيچ يك نبايد به بهاي ديگري ناديده گرفته شود.

استاد توکل خاطر نشان کرد : از نگاه شريعت اسلامي، انسان مجموعه‌اي از استعدادهاي بالقوه است كه براي به فعليت در آوردن اين استعدادها و توانايي‌ها، نيازمند تعليم و تربيت است که خانواده نقش مهمي در اين راستا خواهد داشت.

وي حضرت فاطمه زهرا(س) را الگوي بزرگ براي همه خانواده ها دانست و تاکيد کرد : حضرت فاطمه زهرا(س) در تربيت فرزندان ، خانه داري و نوع برخورد و اطاعت از همسر تا ابد براي همه الگوي عملي خواهد بود.

لازم به ذکر است : در ابتداي اين همايش، حجت الاسلام سيد حسين گلميرزاده معاون فرهنگي، پژوهشي و آموزشي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان ضمن خيرمقدم ، به ضرورت برگزاري جلسات اخلاق براي خانواده ها پرداخت و خواستار حضور والدين در اين جلسات شد.

گفتني است: اين همايش 23 خرداد ماه در سالن ولايت اداره کل تبليغات اسلامي گيلان برگزار شد.

شنبه 27 خرداد 1391 - 8:18
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری