شنبه 5 مهر 1399 - 9:42
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

حضور بيش از 13هزار معتکف در مساجد استان گيلان

مدير کل تبليغات اسلامي گيلان در گفت و گو با صدا و سيماي مرکز گيلان از حضور بيش از 13هزار معتکف در مساجد استان گيلان خبر داد .

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان ، مدير کل تبليغات اسلامي گيلان ، 15 خرداد ماه در اين گفت و گوي خبري اظهار کرد : همزمان با آغاز ايام البيض و موسم برگزاري سنت معنوي اعتکاف 90 مسجد منتخب در سطح استان آماده پذيرايي از معتکفين عزيزهستنند.

حجت الاسلام جمال ياري با اشاره به استقبال جوانان و نوجوانان هر ساله از مراسم معنوي اعتکاف گفت : دشمنان به دنبال تضعيف اعتقادات و باورهاي ديني جوانان هستند که برگزاري مراسم معنوي اعتکاف نوعي مبارزه با تهاجم فرهنگي و انديشه هاي ناپاک دشمنان خواهد بود و بدون شک مي تواند اين توطئه ها را خنثي کند.

وي احياء مراسم اعتکاف را در ايران از خدمات امام خميني (ره) دانست و افزود : گويندگان ، مداحان و مجريان اعتکاف در کنار سخنراني ها ، مداحي ها و برنامه هاي اجرايي خود، به برکات انقلاب اسلامي، انديشه هاي حضرت امام خميني (ره) بايد بيشتر بپردازند.

ياري حضور گسترده جوانان در مراسم اعتکاف را ارزشمند دانست و خاطر نشان کرد : با توجه به تقارن ايام اعتکاف امسال با بيست و سومين سالگرد رحلت بنيانگذار انقلاب اسلامي (ره) بايد نقش جوانان در پيروزي نهضت امام خميني (ره) و 8 سال دفاع مقدس ، بيان و نسل جديد را با اهداف و آرمان هاي امام داحل و شهداي والامقام بيشتر آشنا نمود.

اين مقام مسئول ياد آور شد : بيش از 13 هزار نفر در اعتکاف امسال در شهر رشت و ديگر شهرستان ها حضور خواهند داشت.

مدير کل تبليغات اسلامي گيلان به برنامه هاي فرهنگي در مساجد اشاره کرد و گفت : اقامه نماز جماعت در سه وقت، بيان احکام شرعي، پاسخ به شبهات فکري و اعتقادي جوانان، گفتمانهاي ديني با موضوعات مورد نياز روز، پرداختن به آسيب هاي اجتماعي ، دعوت از سخنرانان ، ارتباط چهره به چهره با معتکفين و برگزاري ويژه برنامه هاي ولادت باسعادت حضرت علي (عليه السلام ) و شهادت حضرت زينب(س) از مهمترين برنامه هاي اجرايي مراسم اعتکاف خواهد بود .

وي افزود : از سوي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان کتابچه اي تحت عنوان « راه امام در کلام امام» که حاوي نکات برجسته اخلاقي و تذکرات اساسي و حياتي حضرت امام و خاطرات شيرين داراي اهميت براي جوانان مي باشد و همچنين نکاتي پيرامون اعتکاف چاپ و در اختيار معتکفين عزيز قرار گرفته است .

حجت الاسلام ياري به جنبه مردمي بودن مراسم اعتکاف اشاره و تاکيد کرد : خيرين و نيکوکاران مي توانند براي سهيم شدن در اين امر خير برگزار کنندگان اعتکاف را ياري دهند.

عضو شوراي فرهنگ عمومي گيلان ياد آور شد : بيش از 90 درصد از شرکت کنندگان مراسم معنوي اعتکاف را جوانان و نوجوانان تشکيل مي دهد.

وي در پايان ضمن قدر داني از همه دست اندرکاران برگزاري اين مراسم روحاني ، اعتکاف را موجب تطهير دروني دانست و اظهار اميدواري کرد شرکت کنندگان با بهره برداري از فيض معنوي اين مراسم ، بنيه هاي اعتقادي و فکري خود را مستحکم سازند.

چهارشنبه 17 خرداد 1391 - 14:41
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری