پنجشنبه 3 مهر 1399 - 1:54
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

امسال 600 نفر در مساجد صومعه‌سرا معتكف شدند

رئيس اداره تبليغات اسلامي صومعه‌سرا در گفت‌وگو با خبرگزاري قرآني ايكنا گفت: امسال مراسم اعتكاف در 11 مسجد و حسينه‌ سه بخش مركزي، تولمات و ميرزا كوچك صومعه‌سرا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان ،حجت‌الاسلام منوچهر احمدي‌پور، 16خرداد ماه در گفت‌وگو با خبرگزاري قرآني ايران(ايكنا) شعبه گيلان، از معتكف شدن 600 نفر در مراسم معنوي اعتكاف خبر داد و اظهار كرد: امسال مراسم اعتكاف در 11مسجد و حسينه‌ سه بخش مركزي، تولمات و ميرزا كوچك صومعه‌سرا برگزار مي‌شود.

وي با بيان اينكه مساجد اعلام شده جهت برگزاري اعتكاف آماده شده است گفت: اين تعداد مكان طبق پيش‌بيني‌هاي صورت گرفته در راستاي ثبت ‌نام معتكفان براي انجام فرايض اعتكاف در صومعه‌سرا بوده است.

رئيس اداره تبليغات اسلامي صومعه‌سرا مساجد مناطق اباتر، شهرك امام(ره) ، امام حسين(ع)، گوراب‌زرميخ، ضيابر، هندخاله‌هاي اكبري و جعفري، بازارجمعه و حسينه دانشگاه تربيت دبير فني را از جمله مساجد آماده اين شهرستان براي برگزاري مراسم اعتكاف عنوان كرد.

وي با اشاره به تعداد روحانيون و مداحان حاضر در مساجد مذكور و ميزان آمادگي آنها براي حضور در جمع معتكفان در ايام‌البيض بيان كرد: در هر مسجد برگزار كننده اعتكاف يك روحاني زن يا مرد و مداح ثابت حضور دارند تا در اجراي اعمال معنوي ياريگر معتكفان باشند.

احمدي‌پور به بسته‌هاي فرهنگي قابل توزيع در ايام‌البيض در بين معتكفان اشاره كرد و افزود: اين بسته‌ها شامل يك جلد كتاب با مضمون و موضوع اعتكاف، مهر و سجاده نماز، دفترچه يادداشت و يك جلد كتاب با موضوع ضرورت نماز است.

وي با بيان اينكه سال گذشته بالغ بر 560 نفر در مساجد صومعه‌سرا معتكف شدند گفت: اين رقم در سال جاري به 600 نفر افزايش يافت.

رئيس اداره تبليغات اسلامي صومعه‌سرا، يكي از مهم‌ترين مزاياي اعتكاف را اجراي طرح «حلقه‌هاي معرفت» در گروه‌هاي مختلف با حضور روحانيون هر مسجد دانست و متذكر شد: در اين حلقه‌ها هر يك از معتكفان قادر به درك و بررسي سئوالات خود در موضوعات متعدد فرهنگي و مذهبي هستند.

وي با اشاره به مقررات حضور معتكفان در مساجد تأكيد كرد: معتكفان همراه با كارت حضور و بدون داشتن تلفن همراه بايد در مساجد حاضر شوند.

به گفته احمدي‌پور براي تمام مساجد و حسينيه‌هاي برپا كننده اعتكاف يك خط تلفن براي استفاده معتكفان فراهم شده است.

وي اضافه كرد: تمام تلاش عوامل و گروه فرهنگي و مذهبي برپا كننده اعتكاف صومعه‌سرا در راستاي ارتقاي حس معنوي و فرهنگي معتكفان در جريان مراسم ايام‌البيض است كه اميدواريم با اخلاص تحقق يابد.

چهارشنبه 17 خرداد 1391 - 11:2
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری