شنبه 5 مهر 1399 - 9:51
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

۱۲۵ نفر در مساجد شهرستان آستارا معتکف شدند

رئيس اداره تبليغات اسلامي آستارا در مصاحبه با خبرنگار شبستان گفت : همزمان با آغاز مراسم معنوي و پرفيض اعتکف ۱۲۵ نفر از مردم ولايتمدار و ديندار آستارا در سه مسجد اين شهرستان معتکف شدند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان ،حجت الاسلام حسن ملائکي ، 16 خرداد ماه در مصاحبه با خبرنگار شبستان اظهار کرد: اين تعداد با حضور در سه مسجد، اعمال مربوط به مراسم معنوي اعتکاف را به جاي مي آورند.

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان مرزي بندر آستارا افزود: مراسم معنوي و پرفيض اعتکاف در مسجد عباسيه و جامع آستارا و مسجد جامع شهر لوندويل در حال برگزاري است.

وي ادامه داد: اقامه نماز جماعت، سخنراني و بيان احکام شرعي، قرائت قرآن و دعاي توسل و زيارت عاشورا از ديگر برنامه هاي اجرايي در اين ايام است.

حجت الاسلام ملائکي با بيان اينکه 80 نفر از معتکفين را زن و 45 نفر را مرد تشکيل مي دهد، گفت: اعتکاف فرصتي براي خود سازي و گامي در رسيدن به سعادت و خوشبختي محسوب مي شود.

وي خاطر نشان کرد: ايام اعتکاف فرصتي مناسب براي بيرون رفتن از خانه خويش و مصمم شدن بر حضور در خانه حضرت حق است.

اين کارشناس مذهبي در بخش ديگري از سخنانش، اعتکاف را سنت حسنه پيامبر اکرم (ص) دانست و افزود: تصميم براي خودسازي، اصلاح درون و تحول و تعالي از برکات اعتکاف مي باشد.

ملائکي اضافه کرد: اعتکاف بهترين فرصت براي خودسازي و تمرين تقوي و زماني مناسب براي توبه است.

وي اعتکاف را فرصتي گران بها و ارزشمند براي برقراري ارتباط معنوي با خداوند عنوان کرد و گفت: اعتکاف برنامه تربيت فردي و اجتماعي است و فرد در مدت اعتکاف مشغول راز و نياز با معبودش است.

چهارشنبه 17 خرداد 1391 - 10:20
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری