شنبه 5 مهر 1399 - 8:25
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

شوراي سياستگذاري ستاد احياء امر به معروف و نهي از منکر گيلان تشکيل جلسه داد

جلسه شوراي سياستگذاري ستاد احياء امر به معروف و نهي از منکر گيلان با حضور نماينده ولي‌فقيه ، استاندار، معاون فرهنگي اداره کل تبليغات اسلامي استان و ساير اعضاء تشکيل شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان ، آيت الله زين العابدين قرباني در اولين جلسه شوراي سياستگذاري ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر استان با اشاره به اهميت فريضه امر به معروف و نهي از منكر بيان داشت : مسايل مربوط به امر به معروف و نهي از منکر يکي از امور لازم و واجب هر جامعه اي است.

امام جمعه رشت با اشاره به در پيش بودن ايام تابستان و سفر مسافران به اين استان گفت: بايد امر به معروف و نهي از منکر از تحرک بالاتري برخوردار باشد تا بتوانيم محيط‌مان را از آلودگي حفظ کنيم.

وي امر به معروف و نهي از منکر را به دو صورت مردمي و دولتي دانست و ابراز کرد: فريضه امر به معروف فرمان دادن به معروف و نهي کردن از منکر است.

عضو خبرگان رهبري تصريح كرد: امر بر معروف، مي‌تواند به صورت مردمي باشد که در صورت مشاهده با منکر تذکر داده شود و عمل به معروف توصيه شود. اين تذکر تنها به‌صورت لساني نيست بلکه بايد به عنوان يک امر به افراد القا شود، حتي اگر اين امر درخصوص فعاليت ما و مسئولين باشد.

آيت الله قرباني امر به معروف و نهي از منکر در موارد حکومتي را واجب خواند و تاکيد کرد: حضور مردم در صحنه، تبليغات سوء دشمنان را خنثي مي‌کند.

وي با اشاره به همكاري و ايجاد وحدت بين مديران استاني، خاطرنشان کرد: همه بايد با همبستگي در پيشرفت اسلام تلاش نماييم.

استاندار گيلان نيز در ادامه اين نشست گفت: براي ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر استان گيلان 17وظيفه مشخص و به فرمانداران ابلاغ شده است.

'مهدي سعادتي' خاطرنشان كرد: اجراي بسياري از وظايف ستاد امر به معروف و نهي از منكر الزام قانوني دارد.

وي با بيان اينكه در ايجاد ساختار تشكيلات امر به معروف و نهي از منكر اهميت فوق العاده اي قائل هستيم ،يادآور شد: از نظر اعتبارات و مكاني نيز از اين ستاد حمايت ويژه خواهد شد.

حجت الاسلام سيد حسين گلميرزاده معاون فرهنگي ، پژوهشي و آموزشي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان نيز در ادامه اين نشست نظرات و پيشنهادات اين اداره کل را در خصوص فراگير شدن امر به معروف و نهي از منکر در جامعه بيان داشت .

گفتني است : اين جلسه نهم خرداد در بيت نماينده ولي‌فقيه در گيلان برگزار شد.

چهارشنبه 17 خرداد 1391 - 10:18
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری