جمعه 9 اسفند 1398 - 22:33
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

سخنراني‌هاي رهبر انقلاب مي‌تواند مفيدترين محورهاي چندين منبر يک مبلغ موفق باشد

معاون پژوهشي و آموزشي سازمان تبليغات اسلامي با تبيين شاخصه‌هاي يك منبر خوب از ديدگاه رهبر معظم انقلاب گفت: سخنراني‌هاي مقام معظم رهبري مي‌تواند مهمترين و مفيدترين محورهاي چندين منبر يک مبلغ موفق باشد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، حجت‌الاسلام سيد جواد موسوي هوايي در گفتگويي با اشاره به توصيه‌هاي موکد مقام معظم رهبري در زمينه نحوه تبليغ در مناطق مختلف کشور، گفت: ايشان بارها تاکيد فرموده اند كه محتواي يک منبر خوب بايد داراي سه بخش اعتقادي، اخلاقي و سياسي ـ اجتماعي متناسب با نيازهاي روز باشد.

وي افزود: معظم‌له در توصيه‌هايي به طلاب و فضلاي حوزه که در عرصه تبليغ و ترويج معارف و مکتب اهل بيت(ع) در سراسر کشور و جهان گام بر مي‌دارند، تاکيد کردند كه مبلغ خوب، ضمن برخورداري از ابزار موثر، کارآمد و به‌روز در عرصه تبليغ، بايد محتواي ابتداي منبر و سخنراني خود را در قالب تبيين و بيان مسائل اعتقادي و حتي پاسخگويي به شبهات روز متناسب با منطقه و ظرفيتي که وجود دارد اختصاص دهد.

معاون آموزشي و پژوهشي سازمان تبليغات اسلامي با اشاره به ديدگاه امام خميني(ره) در زمينه تبليغ و منبر، اظهار داشت: امام راحل نيز تاکيد داشتند كه در منبر و تدريس، اخذ معارف بيشتر از اعطاي آن است و يک منبري بايد بيش از آنکه به ديگران استفاده برساند خودش از نظر علمي و معنوي رشد کند و اين مهمترين ويژگي منبر خوب و موثر است.

موسوي هوايي با تاكيد بر اينکه رهبر معظم انقلاب، مساله بصيرت و آگاهي دقيق و تحليل‌هاي صحيح مبلغان ديني از اوضاع سياسي و اجتماعي جهان را مهم مي‌دانند، تصريح كرد: خداوند محتواي غني و بسيار عظيمي را در اختيار مبلغان قرار داده که مي‌بايست از اين ظرفيت عظيم بهترين استفاده را کرد. مبلغ موفق کسي است که تبليغ را يک اصل بداند و زندگي خود را بر اساس اين اصل مهم برنامه‌ريزي و طراحي کند.

سه‌شنبه 16 خرداد 1391 - 15:54
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری