يكشنبه 29 ارديبهشت 1398 - 11:39
پربازديدترين اخبار از استان
چهارمحال و بختياري
  • هيچ خبري موجود نيست

تبيين شخصيت امام هادي(ع) درمسجد محوري مدني بروجن

شخصيت امام هادي(ع) براي شركت كنندگان در مراسم عزاداري شهادت آن امام در مسجد محوري مدني بروجن تشريح شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي چهارمحال و بختياري، مسؤول امور فرهنگي مسجد مدني بروجن گفت: مراسم سوگواري سالروز شهادت امام هادي(ع) با همكاري تبليعات اسلامي برگزار شد.

ابوالقاسم دارابي گرامي داشت سالروز شهادت امام هادي(ع) و اجراي برنامه‌هاي مذهبي براي جذب مردم به مسجد را از اهداف برگزاري اين مراسم دانست و افزود: 70 نفر در اين مراسم شركت كردند.

همچنين استاد حوزه علميه‌ي بروجن در اين مراسم با تسليت شهادت امام هادي(ع) گفت: امام هادي(ع) به علت وضعيت نامناسب سياسي با واسطه‌ي وكلا با شيعيان در ارتباط بودند و با اين روش مردم را براي قبول امر غيبت آماده كردند.

حجت الاسلام احمدرضا مهديه افزود: نقي، هادي، امين، طيب، ناصح و مرتضي از القالب آن حضرت است و به ايشان ابوالحسن ثالث مي گويند.

وي زيارت جامعه كبيره را بزرگترين يادگار امام هادي(ع) براي مسلمانان دانست و گفت: امام هادي(ع) در اين دعا با معرفي مقام ائمه(عليهم السلام) معارف اسلام را به بهترين نحو بيان كردند.

مهديه با اشاره به سخن امام هادي(ع) كه فرمودند:«استغفار و اظهار ندامت نسبت به گناهان و خطاها، اهل تواضع و فروتني بودن وصدقه و كارهاى خير انجام دادن سبب رسيدن به رضوان خداى متعال است»؛ تأكيد كرد: شيعيان با مطالعه احاديث امامان معصوم(عليهم السلام) و عمل به فرمايشات آنان مي‌توانند به سعادت نائل شوند.

وي ائمه(عليهم السلام) را الگوهاي برجسته انسان‌ها دانست و از حاضران خواست با مطالعه منش ائمه(عليهم‌السلام) در راه كسب رضاي خدا تلاش كنند.

روضه خواني، سينه زني و قرائت زيارت جامعه كبيره از ديگر برنامه هاي اين مراسم بود.

گفتني است، مراسم بزرگداشت سالروز شهادت امام هادي(ع) هفتم خرداد پس از نماز جماعت مغرب و عشا در مسجد جامع مدني بروجن برگزار شد.

چهارشنبه 10 خرداد 1391 - 13:3
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری