يكشنبه 17 فروردين 1399 - 21:17
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

کارشناس فرهنگي اداره تبليغات اسلامي بويين‌زهرا:

وظيفه روحانيون پياده‌سازي برنامه‌هاي معنوي روح‌بخش است

کارشناس فرهنگي اداره تبليغات اسلامي شهرستان بويين‌زهرا گفت: وظيفه روحانيون پياده‌سازي برنامه‌هاي معنوي روح بخش در جامعه است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي قزوين،حجت‌الاسلام مهدي عباسي در گفتمان ديني که در سالن اجتماعات اداره تبليغات اسلامي شهرستان بويين‌زهرا برگزار شد، ضمن تبريک آغاز ماه رجب افزود:قرائت دعا و عبادت هر‌چه بيشتر خداوند متعال در اين ماه سبب خير دنيوي و اخروي براي انسان‌ها مي‌شود.

وي اظهار داشت:مطمئنا خداوند متعال اجر و پاداش همه بندگي‌ها و عبادت‌هاي مسلمانان را با سعادت‌مندي آن‌ها در دنيا و آخرت مي‌دهد.

کارشناس فرهنگي اداره تبليغات اسلامي شهرستان بويين‌زهرا با بيان اينکه قرآن کريم تأکيد ويژه‌اي را بر مسئله يادگيري آموزه‌ها و احکام ديني گذاشته است،گفت:تقويت روحي و معنوي در کنار تقويت جسمي موجب مي‌شود که انسان‌ها قرب بيشتري به خداوند متعال داشته باشند.

حجت الاسلام عباسي با بيان اينکه زندگي دنيوي بسياري از انسان‌ها را از ياد مرگ و آخرت غافل مي‌کند، گفت:فطرت انسان‌ها پاک آفريده شده است، اما شيطان در مرحله عمر و زندگي با انواع دام‌ها و مکرها سعي مي‌کند که انسان را از مسير بندگي و اطاعت از معبود هستي باز دارد.

وي اشاعه برنامه‌هاي معنوي و اثر‌‌گذار در جامعه و در بين جوانان را جزو اولويت‌هاي روحانيون در جامعه دانست و تصريح کرد: قدرت معنوي همان چيزي است که در هر حال و زماني سبب برتري بر نيروي کفر مي‌شود.

کارشناس فرهنگي اداره تبليغات اسلامي شهرستان بويين‌زهرا تلاش افراد براي دست‌يابي به زندگي سعادتمند و موفق را بسيار خوب و ارزشمند برشمرد و بيان کرد: دين مبين اسلام کامل‌ترين دين الهي است که برنامه يک زندگي ارزشمند و سعادتمند را براي انسان‌ها ترسيم کرده است.

حجت الاسلام عباسي اضافه کرد: انسان‌ها اگر برطبق دستورات و منويات قرآن کريم عمل کنند و در مسير سفارش‌هاي خداوند متعال حرکت کرده،مطمئنا به زندگي جاودانه دست يافته و مورد رضايت اخروي خداوند متعال قرار مي‌گيرند.

وي با اشاره به اينکه دستگاه‌ها و رسانه‌هاي تبليغي غرب در ترويج فرهنگ غير ديني و غير اسلامي در جوامع اسلامي هستند، گفت:وظيفه روحانيون و نخبگان فرهنگي کشور اين است که با ايده‌پردازي و ايجاد انديشه‌هاي جديد بر مبناي علوم اسلامي موجب شکوفايي استعداد‌هاي نهفته جوانان و نوجوانان شوند.

چهارشنبه 10 خرداد 1391 - 12:15
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری