پنجشنبه 2 خرداد 1398 - 23:15
پربازديدترين اخبار از استان
همدان
  • هيچ خبري موجود نيست

مدير امور استان‌ها و مؤسسات سازمان دارالقرآن الکريم کشور خبرداد:

مکانيزه شدن صدور مجوز براي مؤسسات قرآني

مدير امور استان‌ها و مؤسسات سازمان دارالقرآن الکريم کشور از مکانيزه شدن صدور مجوز براي مؤسسات قرآني خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي همدان، حسين بهبودي در حاشيه نشست مديران موسسات قرآني و مردمي و خانه هاي قرآني روستايي استان همدان در گفتگويي اظهار داشت: اين امر از ارديبهشت امسال به شکل آزمايشي در چهار استان تهران، يزد، اردبيل و مرکزي انجام مي‌شود و در صورت کسب نتايج مورد نظر از اول تيرماه در کشور اجرايي خواهد شد.

وي در ادامه با اشاره به اينکه جامعيت و اتقان از مزاياي آيين‌نامه جديد مؤسسات قرآني است افزود: تمام شئوني که ممکن است يک مؤسسه قرآني با آن درگير شود در اين آيين‌نامه مورد توجه قرار گرفته است.

مدير امور استان‌ها و مؤسسات سازمان دارالقرآن الکريم کشور از لزوم اخذ مجوز رسمي توسط مؤسسات قرآني قبل از انجام هر گونه فعاليت خبر داد و ابراز داشت: از ابتداي سال جاري به بعد فعاليت مؤسسات قرآني بعد از اخذ مجوز رسمي امکان‌پذير خواهد بود و با اين وصف از اين پس شاهد فعاليت مؤسسه‌ موقتي نخواهيم بود.

بهبودي با اشاره به سطح‌بندي مؤسسات قرآني يادآور شد: طي شش ماه نخست امسال بايد نسبت به سطح‌بندي مؤسسات اقدام شود که اين امر به منظور کيفي‌سازي فعاليت‌ها، احصاء مؤسسات بر اساس توانايي‌ها و ايجاد امکان تعامل منطقي با اين مراکز اجرايي مي‌شود.

اين مقام مسئول ادامه داد: تبيين افق فعاليت مؤسسات، بهره‌مندي از مزايا و حمايت‌ها مطابق با سطح خدمات، جلوگيري از ارائه خدمات نامطلوب و ناکارآمد از ديگر مزاياي اين امر است.

مدير امور استان‌ها و مؤسسات سازمان دارالقرآن‌الکريم کشور با اشاره به انجام برخي فعاليت‌ها در مؤسسات قرآني که ربط آنچناني به مباحث قرآني ندارد، اظهار داشت: تبيين شرح وظايف قرآني در هر يک از مؤسسات از ديگر موضوعاتي است که در اين آيين‌نامه مورد توجه قرار گرفته شده است.

بهبودي با تأکيد بر اينکه بايد فعاليت‌هاي قرآني از آن چنان جذابيتي برخوردار باشد که زمينه جلب و جذب افراد را فراهم کند، افزود: توجه به اين مهم مي‌تواند زمينه‌ساز درآمدزايي براي مؤسسات باشد.

حسين بهبودي اضافه کرد: يکي از علل کمبود درآمد براي اين مؤسسات در محدود بودن فعاليت‌هاي آنان است به گونه اي هم اکنون بيش از 60 درصد مؤسسات تنها در حوزه روانخواني، مفاهيم و حفظ قرآن فعاليت دارند در صورتي که زمينه فعاليت بيش از اين موارد است.

چهارشنبه 10 خرداد 1391 - 9:51
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری