جمعه 9 اسفند 1398 - 21:39
پربازديدترين اخبار از استان
همدان
  • هيچ خبري موجود نيست

حضور مديرکل تبليغات اسلامي همدان در برنامه زنده تلويزيوني ويژه شهادت امام هادي

به مناسبت شهادت امام هادي(ع)، حجت الاسلام احد آزاديخواه مديرکل تبليغات اسلامي همدان با حضور در صدا و سيماي مرکز همدان در برنامه زنده تلويزيوني ويژه شهادت امام هادي(ع) به گفتگو پرداخت.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي همدان، در اين برنامه که به دعوت سيماي مرکز همدان انجام شد، مديرکل تبليغات اسلامي همدان پيرامون زندگي و سيره امام هادي(ع) و همچنين وضعيت اجتماعي آن دوران مطالبي را مطرح کرد و گفت: دوران امامت اين امام بزرگوار همزمان با حکومت 6 خليفه عباسي بود که هر کدام از اين حکام هدفي جز متوقف کردن برنامه هاي تبليغي و خانه نشيني امام هادي(ع) را نداشتند.

حجت الاسلام احد آزاديخواه افزود: علي رغم مخالفت هاي خلفاي عباسي و سم پاشي هاي شبانه روزي بر ضد اين امام بزرگوار به لحاظ جايگاه ويژه مردمي که داشتند مردم شيفته امام هادي(ع) بودند.

وي به ويژگي هاي دوران امامت امام هادي(ع) اشاره و خاطرنشان کرد: تشتت هاي مديريتي حکام جور، تشتت انحرافات فکري و اعتقادي و همچنين فراهم شدن مقدمات غيبت امام زمان(عج) از جمله اين ويژگي ها بوده است.

آزاديخواه توجه به تحصيل و مطالعه را از جمله سجاياي امام هادي(ع) برشمرد و يادآور شد: اين امام بزرگوار اهل بررسي مطالب علمي و مطالعه بودند که جوانان نيز بايد با الگوگيري از ايشان مطالعه و تحقيق و پژوهش را سرلوحه فعاليت هاي خود قرار دهند.

مديرکل تبليغات اسلامي همدان به شاگردان اين امام بزرگوار اشاره کرد و افزود: امام هادي(ع) با بهره گيري از آموزه هاي ديني شاگرداني را تربيت کردند که هر کدام از اين شاگردان در هر يک از منطقه وسيع جغرافيايي که حضور داشتند تمام منويات امام هادي(ع) را تبليغ کرده و در حقيقت زبان گوياي اسلام بودند.

حجت الاسلام احد آزاديخواه عصر امام هادي(ع) را عصر انقلاب فرهنگي برشمرد و تصريح کرد: 429 عنوان کتاب از شاگردان اين امام به يادگار مانده که جامعه کبيره يکي از اين آثار به جاي مانده است که از متقن ترين ادعيه ها به شمار مي رود.

يكشنبه 7 خرداد 1391 - 9:14
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری