سه‌شنبه 17 تير 1399 - 5:23
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) در شهر اسديه

مراسم جشن ميلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) با حضور برخي مسئولين شهرستان و مردم متدين شهر اسديه در محل مسجد محمد رسول الله(ص) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت الاسلام سيد امين حسيني روحاني طرح هجرت شهر اسديه در اين مراسم ضمن تبريک ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) به تبيين مقام و منزلت مادران و زنان پرداخت.

وي اظهار داشت: زنان و مادران از مقام بلند و والايي برخودار هستند و به همين جهت يک سلسله مسئوليت‌هاي پرورشي به عهده مادر است که مرد از آن محروم است.

روحاني طرح هجرت شهر اسديه ادامه داد: ترسيم الگوي زن مسلمان بر‌اساس توجه به سه بعد فردي، خانوادگي و اجتماعي شخصيت حضرت فاطمه(س) و تدوين برنامه عملي ملي بر‌اساس الگوي فاطمي است که مي‌تواند خط پاياني بر تحقير تاريخي شخصيت زن و آغازي بر شکوفايي زن مسلمان باشد.

حسيني تصريح کرد: حضرت فاطمه (س) در بعد فردي شخصيتي خود؛ عبوديت و معنويت، حيا و عفاف، زهد و تقوا، صبر و گذشت، حکمت و معرفت و توجه به رضايت خداوند را در آميخته بود، تا توانست مظهر «عصمت الهي» شود.

وي ادامه داد: حضرت فاطمه سلام‌الله عليها در بعد خانوادگي، مادر دلسوز و انسان‌ساز و همسري همراه و همراز بود که خانه را محور سازندگي ساخت و شأن خانوادگي زن رابه گونه‌اي مباهات ‌آميز ارتقا داد و لذا توانست اهميت خانواده را در ايجاد تحولات تاريخي ترسيم نمايد و از خانه مسيري به جامعه و تاريخ بگشايد.

در ادامه مراسم، آقايان حسين زاده و محمدي از مداحان شهرستان درميان اشعاري را در مدح حضرت فاطمه زهرا(س) ايراد نمودند.

در پايان به قيد قرعه به 15 نفر از کساني که اسامي آنها به نام و القاب حضرت فاطمه زهرا(س) مزين شده بود جوايزي اهدا شد.

چهارشنبه 27 ارديبهشت 1391 - 10:53
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری