پنجشنبه 10 مهر 1399 - 20:46
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

آيين ولادت حضرت زهرا(س) در آستارا برگزار شد

مراسم گراميداشت ولادت حضرت زهرا (س) در شبكه بهداشت و درمان شهرستان آستارا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي گيلان ، رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان آستارا در اين مراسم گفت: نقش و حضور زن در عرصه هاي اجتماعي و ديني بسيار تاثيرگذار و مهم بوده و مقام و منزلت زن و مادر در نزد خداوند از ارزش بالايي برخوردار است.

حجت الاسلام حسن ملائكي با اشاره به شخصيت وجودي دختر نبي اكرم(ص) افزود: توجه به حقوق و نيازهاي روحي زن بايد به عنوان يك اصل تلقي شود چرا كه زن و مرد از هر لحاظ به صورت مساوي خلق شده اند و هيچ برتري در بين آنها وجود ندارد، بلكه تقواي زن يا مرد است كه زمينه تقرب به خدا را براي آنها فراهم مي كند.

وي در ادامه بيان داشت : زن و مرد امروزي بايد مقام و منزلت همديگر را بشناسند و با هدف قرار دادن ملاك هاي ديني هيچ وقت احترام و ارزش نهادن به هم را فراموش نكنند.

کارشناس ديني با بيان اينكه جايگاه واقعي يك زن با حفظ حجاب معنا پيدا مي كند ، اظهار داشت: همانگونه كه خداوند با جفت آفريدن همه مخلوقات خود ، يك زن را براي يك مرد آفريده ، پس شايسته است زينت و زيبايي هاي ظاهري و باطني آن زن نيز براي همسر خودش باشد.

حجت الاسلام ملائكي با تاكيد بر اينكه 12 امام معصوم(ع) همگي از فرزندان حضرت زهرا (س) بانوي مكرمه اسلام هستند ، يادآور شد: فاطمه زهرا (س) هم مادر خوبي بودند و هم همسري خوب و اگر امروز تمامي زنان و مادران در اين دنيا شادي روح حضرت زهرا (س) و در آخرت هم شفاعت او را مي خواهند بايد همواره مواظب اخلاق و رفتار خود در خانواده و در جامعه اسلامي باشند.

وي در جمع پرستاران و كاركنان شبكه بهداشت شهرستان آستارا تصريح کرد: زن و شوهرهاي جوان ما بايد لحظات زندگاني خود را با ياد خدا و عبادت خالصانه او سپري كنند كه توجه به اين امر مي تواند خوشبختي واقعي را براي آنها به ارمغان بياورد.

شعر خواني در وصف فاطمه زهرا(س) و تجليل جمعي از پرستاران نمونه زن از ديگر بخش هاي اين مراسم بود.

گفتني است: اين مراسم 21 ارديبهشت در سالن اجتماعات اداره بهداشت ودرمان شهرستان بندر آستارا برگزار شد.

يكشنبه 24 ارديبهشت 1391 - 11:52
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری