يكشنبه 4 اسفند 1398 - 8:24
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

با حضور روحاني طرح هجرت؛

مراسم ويژه هفته معلم در روستاي «نيگنان» برگزار شد

همزمان با فرارسيدن سالروز شهادت آيت الله شهيد مرتضي مطهري و هفته گراميداشت مقام معلم، مراسم تجليل از معلمين روستاي نيگنان بشرويه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان‌جنوبي، حجت الاسلام محمود طاهري، روحاني طرح هجرت نيگنان در تشريح اين خبر با بيان اهميت تعليم و تعلم و نقش معلمين در هدايت جوامع بشري، به ويژه نسل جوان و نوجوان؛ زحمات آنان را قابل تقدير دانست و افزود: بدين منظور مراسم تقدير از معلمين در محل مسجد روستا، با حضور مسئولين و مردم برگزار شد.

طاهري در اين مراسم ضمن بازگو نمودن ياد استاد مرتضي مطهري و بيان افکار و انديشه‌هاي آن بزرگوار، به آيات ابتدايي سوره مبارکه علق اشاره نمود و افزود: در سوره مبارکه علق در آيه شريفه «اقْرَأْ وَرَبُّكَ الْأَكْرَمُ الَّذِي عَلَّمَ بِالْقَلَمِ عَلَّمَ الْإِنسَانَ مَا لَمْ يَعْلَمْ» خداوند متعال خود را معلم مي‌خواند و مقام معلمي را در شأن خود مي‌داند.

وي افزود: سپس خداوند اين موهبت بزرگ الهي را به پيامبران و اولياي پاک خويش ارزاني نمود تا مسير هدايت پيشرفت و کمال را به بشريت بياموزند.

وي در ادامه با اشاره به اين سخن امام راحل که معلمي شغل انبياست، رسالت معلمان را همچون پيامبران الهي در هدايت جامعه به سمت کمالات انساني مسئوليتي دشوار دانست و ادامه داد: پاداش و اجر واقعي معلمان را خداوند متعال بشارت داده است.

در اين مراسم که مسئولين روستا نيز حضور داشتند، از زحمات معلمان برتر و پيشکسوت روستا و نيز معلمان خانه قرآن «بيت المبين» با اهداي هدايايي قدرداني شد.

شايان ذکر است که خاطره گويي معلمان پيشکسوت و اجراي سرود توسط گروه سرود دانش آموزي در وصف مقام معلم و اهداي جوايز به حافظين نيم جزء و يک جزء قرآن کريم، از جمله برنامه‌هاي اين مراسم بود.

چهارشنبه 20 ارديبهشت 1391 - 9:11
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری