دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 - 0:59
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

احياي محافل قرآني رسالت اصلي مديران تبليغات اسلامي استان بوشهر است

مديرکل تبليغات اسلامي استان بوشهر گفت: احياي محافل قرآني رسالت اصلي مديران تبليغات اسلامي استان بوشهراست.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي بوشهر، حجت الاسلام سيد نورالله موسوي‌نيا در جمع کارکنان تبليغات اسلامي ديلم و گناوه اظهار داشت: بهترين راه گسترش اخلاق اسلامي در نظام جمهوري اسلامي براي احيا و اشاعه فرهنگ اسلامي و مقابله با فساد، انس با قرآن مجيد و دوره‌هاي حفظ قرآن، قرائت و ترتيل قرآن کريم است که لازم است مديران ادارات تبليغات اسلامي در نقاط مختلف استان به دنبال احياي محافل قرآني باشند.

مديرکل تبليغات اسلامي استان بوشهر ضمن تقدير از خدمتگزاران قرآني که با امکانات اندک در نقاط دور و نزديک روستاها و مراکز شهرستاني و استاني گام‌هاي بلند برداشته‌اند، افزود: نبوت پيامبر اکرم جاويدان است، يعني دين و پيغمبري بعد از ايشان و معجزه‌ اي بعد از معجزه ايشان براي هدايت و روشنگري بشر نيامد.

وي اضافه کرد: از مهمترين ويژگي‌هاي معجزه پيامبر يعني قرآن اين است که امکان استفاده از اين معجزه الهي در تمامي اعصار و زمان‌هاي ممکن است و اگر تاريخ انبيا بررسي شوند پيام‌هاي انبياي الهي، دعاهاي انبيا قرآني، تا روز رستاخيز معجزه پيامبر جاودان براي بشر حجت است.

حجت الاسلام موسوي‌نيا ادامه داد: اگر از منظر روانشناسي، روانکاوي و آسيب شناسي اجتماعي و لايه‌هاي درون اجتماع بررسي کنيم به اين نتيجه مي رسيم، افرادي که با قرآن مونس هستند کمتر در معرض گناه و فساد قرار دارند و راه مقابله با فساد انس با قرآن و تدوين و تبليغ پيام‌هاي قرآني است.

مديرکل تبليغات اسلامي بوشهر گفت: معجزه قرآن و جاذبه قرآن به قدري است که گاهي تلاوت آن يک کشور يا منطقه را متحول کرده است، همه کلمات و حروف قرآن، آيه به آيه وحي الهي و حساب شده هستند.

وي اضافه کرد: قرآن تنها احکام الهي نيست، پژوهشگران و محققان قرآني، بارها و بارها اذعان داشتند که قرآن در تحول تمدن بشري قرآن سهم عظيمي را داشته است.

موسوي‌نيا ادامه داد: زماني که علوم مختلف را بررسي مي‌کنيم، قرآن موجب تاسيس اين علوم بوده، علم صرف، نحو، فلسفه، تاريخ و کلام، همه و همه در خدمت قرآن است و جا دارد تمام کتب تفسيري قرآن را در يک مجموعه گردآوري کنيم، بي شک تبديل به عظيم ترين کتابخانه جهان خواهد شد.

وي افزود: مفسران قرآن قائل به آنند که قرآن مانند طبيعت است که هر چه پژوهشگران و محققان و متخصصان علوم قرآني در رابطه با آن تحقيق و تفحص کنند، هنوز در پله اول راه قرار دارند.

موسوي‌نيا بيان داشت: ما تنها با الفباي طبيعت آشنا شديم، قرآن همچون طبيعت است و بعد از چهارده قرن تلاش علما، مفسران قرآن، صاحب نظراني که به صورت گروهي و فردي کار تحقيق و تفحص و تفسير و تدريس دارند، خيلي از حقايق نوراني کلام قرآن نه دست يافته و نه دست ما رسيده است.

وي که 17 ارديبهشت 91 سخن مي گفت، اضافه کرد: اما هرچه زمان پيش مي رود حقيقت هاي قرآن روشن تر خواهد شد و به تفاسير بلندتر و جديدتري از آيات قرآن به دست مبارک علما تفسيري دست خواهيم يافت و خدا را شاکريم در زماني زندگي کنيم که ولايت مطلقه فقيه خود مفسر بزرگ قرآن است و مسئولان مملکت نسبت به قرآن پژوهشگر و علاقمند هستند و بايد اين فرصت را مغتنم شمرده، گامي بلند در راستاي حفظ، ترتيل و ترجمه قرآن برداريم.

دوشنبه 18 ارديبهشت 1391 - 13:0
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری