پنجشنبه 12 تير 1399 - 16:40
پربازديدترين اخبار از استان
همدان
  • هيچ خبري موجود نيست

سخنراني مديرکل تبليغات اسلامي همدان در مراسم جشن تکليف دانش‌آموزان دختر ملاير

جشن تکليف جشن پيوند و عهد با خداوند است

مديرکل تبليغات اسلامي همدان در مراسم جشن تکليف دانش‌آموزان دختر ملاير بر لزوم عمل به دستورات قرآن کريم و توجه به مضامين اين کلام آسماني تأکيد کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي همدان، حجت‌الاسلام احد آزاديخواه در مراسم جشن تکليف 3 هزار نفري دانش‌آموزان دختر در سالن الغدير ملاير اظهار داشت: جشن تکليف جشن پيوند و عهد با خداوند است که در دين مقدس اسلام دختران مسلمان از سن 9 سالگي مکلف شده و بايد به انجام عبادات در برابر خداوند متعال بپردازند.

وي با بيان اين که قرآن کريم به عنوان راهنماي بشريت نازل شده و عمل به دستورات اين کتاب آسماني براي همه ما به عنوان يک مسلمان واجب است، گفت: عمل به قرآن بسيار مهم است و متأسفانه برخي امروز تنها به خواندن قرآن اکتفا مي‌کنند و آن را مي بوسند اما از عمل به دستورات آن دور هستند.

مديرکل تبليغات اسلامي همدان خطاب به دانش‌آموزان مکلف خاطرنشان کرد: در آيات قرآن به رعايت حجاب اسلامي براي زن تأکيد شده و حجاب به عنوان ارزند‌ه‌ترين گوهر وجودي بانوان است که رعايت آن وي را از آسيب‌ها و مشکلات در امان مي‌دارد.

آزاديخواه تصريح کرد: دختران باحجاب گنجينه‌هاي باارزشي هستند که خود را از نگاه‌هاي حرام به دور نگه داشته‌اند.

اين مقام مسئول ابراز داشت: امروز دشمن دام‌هاي گسترده‌اي را از طريق ماهواره‌ها، فيلم‌ها و رسانه‌هاي مختلف براي کشور ما گسترانده و در اين ميان زنان و دختران را نشانه گرفته که تنها با ايمان به خدا و رعايت حجاب مي‌توان از دام‌هاي شيطاني دشمن رهايي يافت.

حجت الاسلام احد آزاديخواه رعايت نظم و انضباط، حجاب اسلامي، علم آموزي و استفاده درست از امکانات را براي دانش‌آموزان ضروري خواند و گفت: شما از امروز در برابر خدا بايد انجام تکليف و از گناه دوري کنيد و تا آينده خود را بسازيد و آخرت نيز سعادت نصيبتان شود.

دوشنبه 18 ارديبهشت 1391 - 11:22
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری