پنجشنبه 3 خرداد 1397 - 8:29
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

انتشار دست‌نوشته رهبر انقلاب بر حاشيه کتاب «نورالدين پسر ايران»

دست‌نوشته حضرت آيت‌الله خامنه‌اي بر حاشيه کتاب «نورالدين پسر ايران» طي مراسمي با حضور جمعي از فعالان فرهنگي در مؤسسه‌ي حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، دست‌نوشته‌ي حضرت آيت‌الله خامنه‌اي بر حاشيه کتاب «نورالدين پسر ايران» منتشر شد.

متن اين تقريظ که عصر يکشنبه طي مراسمي با حضور جمعي از فعالان فرهنگي در مؤسسه‌ي حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب به راوي «سيدنورالدين عافي»، همسر وي و نويسنده‌ کتاب «معصومه سپهري» اهدا شد، به شرح زير است:

«بسم الله الرحمن الرحيم

اين نيز يکي از زيباترين نقاشيهاي صفحه‌ي پُرکار و اعجاز گونه‌ي هشت سال دفاع مقدس است. هم راوي و هم نويسنده حقاً در هنرمندي، سنگ تمام گذاشته‌اند. آميختگي اين خاطرات به طنز و شيرين‌زباني که از قريحه‌ي ذاتي راوي برخاسته و با هنرمندي و نازک‌انديشيِ نويسنده، به خوبي و پختگي در متن جا گرفته است، و نيز صراحت و جرأت راوي در بيان گوشه‌هائي که عادتاً در بيان خاطره‌ها نگفته ميماند، از ويژگيهاي برجسته‌ي اين کتاب است. تنها نقصي که به نظر رسيد نپرداختن به نقش فداکارانه‌ي همسري است که تلخي‌ها و دشواريهاي زندگي با رزمنده‌ئي يکدنده و مجروح و شلوغ را به جان خريده و داوطلبانه همراهي دشوار و البته پر اَجر با او را پذيرفته است.

ساعات خوش و با صفائي را در مقاطع پيش از خواب با اين کتاب گذراندم والحمدلله

90/10/20»

«نورالدين پسر ايران»کتاب خاطرات سيد نورالدين عافي است؛ پسري شانزده ساله از اهالي روستاي خنجان در حوالي تبريز در آذربايجان شرقي که حضور دفاع مقدس را در گردان‌هاي خط‌‌شکن لشکر 31 عاشورا به عنوان نيروي آزاد، غواص و فرمانده دسته و در جبهه‌هاي مختلف تجربه کرده و بارها مجروح شده است. نورالدين نزديک به هشتاد ماه از دوران جنگ تحميلي را عليرغم جراحات سنگين و شهادت برادر کوچک‌ترش سيد صادق در برابر چشمانش در جبهه ماند و در عمليات‌هاي متعددي حضور داشت و جانباز هفتاد درصد دفاع مقدس است.

دوشنبه 18 ارديبهشت 1391 - 10:50
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری