دوشنبه 31 ارديبهشت 1397 - 3:38
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

استقبال از كتاب " نورالدين پسر ايران " پس از دست‌نوشته رهبر معظم انقلاب

مديرعامل انتشارات سوره‌مهر وابسته به سازمان تبليغات اسلامي از استقبال كتاب "‌ نورالدين پسر ايران "‌ پس از تاكيد و دست نوشته رهبر معظم انقلاب اسلامي خبر داد .

به گزارش روابط‌عمومي سازمان تبليغات اسلامي ، محمد حمزه‌زاده گفت : با تاکيد و دست نوشته رهبر معظم انقلاب نسبت به کتاب «نورالدين پسر ايران»، استقبال خوبي از آن صورت گرفته و اين کتاب از کتاب «دا» نسبت به مدت مشابه پرفروش‌تر بوده است. حمزه‌زاده ادامه داد : تيراژ کتاب «دا» از نيم ميليون نسخه گذشته است و از چاپ 110 با تيراژ 5 هزار نسخه چاپ مي‌شود ؛ به اين دليل کتاب هاي ما در نوبت چاپ هاي مختلف عرضه مي‌شود که در انتخاب مخاطبان و مشتريان يکي از نکاتي که اهميت دارد اين است که يک کتاب در يک نوبت زماني به چند چاپ رسيده است. حدود 50 درصد کتاب هاي توليدي سوره مهر در زمينه ادبيات انقلاب اسلامي و بخش زيادي از آن در حوزه خاطرات شفاهي، تاريخ‌نگاري و فرهنگ نامه است و در حوزه شعر پرکارترين ناشر در اين حوزه هستيم. در اين چند سال اخير 240 عنوان کتاب شعر درباره شعر منتشر کرده‌ايم. هم اکنون نيز مجموعه چهارم 10 عنواني شاعران در حال آماده‌سازي است و ضمن‌آنکه کتاب هاي جديد نيز در حوزه شعر و پژوهش ادبي در نمايشگاه امسال در معرض ديد عمومي قرار مي‌گيرد.

وي يادآور شد : رسانه‌هاي جمعي با ابتکار و خلاقيت خود مي‌توانند زمينه تبليغ کتاب هاي سوره مهر را فراهم کنند ؛ سوره مهر رسانه‌‌اي به صورت عام ندارد و مجموعه روابط عمومي، کتاب ها را تحت عنوان هاي مختلف به مخاطبان معرفي مي‌کنند. تنوع در حوزه نشر بر خلاف ساير حوزه‌ها زياد است و نگهداري از اين تنوع و پاسخگو بودن در مقابل مخاطبان انرژي زيادي مي‌طلبد که سوره مهر فعاليت هاي مناسبي را در اين زمينه داشته و در نمايشگاه امسال بخش زيادي از آن در معرض ديد عموم قرار مي‌گيرد.

مديرعامل انتشارات سوره‌مهر بيان داشت : در نمايشگاه امسال در حوزه نشر الکترونيک و بازتوليد آثار قديمي با گرافيک و طرح جلد جديد فعاليت‌هاي خوبي صورت گرفته است. درخصوص وضعيت کتاب کودک و نوجوان در سوره مهر نيز بايد بگويم اينکه در حوزه کتاب کودک و نوجوان غرفه سوره مهر کم‌حجم و لاغر است، کم‌کاري از ما نيست بلکه دليل اين است که استقبال از غرفه اصلي انتشارات توسط گروه سني بزرگسالان بيشتر است، ضمن‌آنکه با برنامه‌ريزي صورت گرفته 500 عنوان در حوزه کودک و نوجوان در دست توليد داريم که نيمي از آن حوزه خردسالان است و با انتشار آنها کمبود در اين بخش جبران مي‌شود.

شنبه 16 ارديبهشت 1391 - 12:17
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری