پنجشنبه 12 تير 1399 - 23:59
پربازديدترين اخبار از استان
كردستان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري اولين جلسه ستاد احياي زکات در بانه

رئيس اداره تبليغات اسلامي بانه در اولين جلسه ستاد احياء زکات در شهرستان بانه شرکت کرد .

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي كردستان، حجت الاسلام عليرضا کاوه رئيس اداره تبليغات اسلامي بانه در دوازدهم ارديبهشت ماه سال جاري با بيان اين خبر اظهار داشت: اولين جلسه ستاد احياي زکات به رياست مسعود منصوري فرماندار در محل فرمانداري شهرستان برگزار شد.

وي افزود : جلسه با حضور اعضاي ستاد و وريا وثوقي رئيس کميته امداد شهرستان بانه و لطيف محمودي مسئول جمع آوري زکات تشکيل شد و در مورد ساماندهي و تبليغ و اطلاع رساني به مردم شهرستان بحث و بررسي شد .

قابل ذکر است منصوري فرماندار شهرستان در اين جلسه ضمن تبريک و تسليت روز معلم و شهادت استاد بزرگوار مرتضي مطهري بر تبليغ گسترده و اطلاع رساني به موقع براي تشويق و ترغيب مردم براي اداي زکات تأکيد داشت و به ذکرآياتي از کلام نوراني حق در مورد زکات به نکات حائز اهميتي اشاره کرد .

بيان سخنان درباب انفاق و دادن صدقه گفت: خداوند متعال برکساني که توانايي دارند و از نظر مالي به تمکين نسبي رسيده اند پرداخت زکات را واجب مي داند که اين کار ثمرات بسياري را عائد جامعه و مسلمانان مي کند.

حجت الاسلام کاوه ضمن حضور در جلسه گفت : مسئله زکات و شرايط زکات توسط روحانيون معزز در منابر بايد تشريح شود و بر توسعه و فرهنگ زکات و تبليغ و اطلاع رساني جذاب در بين قشرهاي مختلف مردم تأکيد داشت و طرح جمع آوري زکات در محلي مشخص و تقسيم در بين مستمندان و فقيران را از سوابق درخشنده ايرانيان مسلمان بسيار پسنديده دانست .

ماموستا خدايي امام جمعه شهرستان بانه نيز به قرائت آيات و احاديث نبوي در مورد زکات و شرايط آن و آگاه سازي مردم نسبت به واجبات تأکيد داشت .

شنبه 16 ارديبهشت 1391 - 8:35
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری