پنجشنبه 19 تير 1399 - 14:25
پربازديدترين اخبار از استان
كرمان
  • هيچ خبري موجود نيست

بهترين تجليل از شهيد مطهري ترويج آثار ايشان است

مديركل تبليغات اسلامي استان كرمان، در دومين نشست اعضاي ستاد نماز جمعه شهرستان کرمان بر ترويج افکار و آثار استاد شهيد آيت‌الله مرتضي مطهري در بخش‌هاي فرهنگي ستاد نماز جمعه تأکيد کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي كرمان، حجت‌الاسلام مهدي عرب‌پور، سه‌شنبه 12ارديبهشت سال91، در دومين نشست اعضاي ستاد نماز جمعه شهرستان کرمان ضمن گراميداشت ياد و خاطره‌‌ معلم شهيد‌ و متفکر اسلام‌شناس اظهارداشت: بهترين و شايسته‌ترين تجليل از اين شهيد بزرگوار، ترويج آثار و افکار ايشان است.

عرب‌پور افزود: در زماني که اسلام التقاطي توسط منافقان در حال گسترش بود، شهيد مطهري افکار اسلام ناب محمدي (ص) را ترويج و گسترش دادند.

وي تصريح کرد: ستاد نماز جمعه کرمان برنامه‌ريزي در راستاي اسلام‌شناسي، رفع شبهه‌ها و استفاده از نظرات استاد شهيد مطهري را که حضرت امام (ره) همه‌‌ آثارشان را تأييد کردند‌ در دستور کار خود قرار مي‌دهد.

امام جمعه‌‌ موقت کرمان همچنين با گراميداشت روز کارگر‌ ابراز داشت: کار و کارگر در اسلام از جايگاه ويژه‌اي برخوردار است.

حجت‌الاسلام سيد‌ محمد جعفري قائم‌مقام دفتر نمايندگي شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه‌‌ استان کرمان نيز در اين جلسه بر رفع مشکلات و نقاط ضعف ستادهاي نماز جمعه تأکيد کرد و گفت: نظر‌سنجي‌هايي که از نمازگزاران صورت مي‌گيرد بايد به صورت کارشناسي استخراج و مواردي که قابل بهره‌‌برداري هستند، کاربردي شوند.

وي تقويت نقاط قوت و رفع نقاط ضعف ستادهاي نماز جمعه را در حضور بيشتر نمازگزاران مؤثر دانست و افزود: خطبه‌ها و برنامه‌هاي ستاد نماز جمعه بايد به گونه‌اي باشد که حاضران نيازهاي فکري، اخلاقي، اجتماعي و سياسي خود را در آن جستجو کنند.

جعفري خاطر‌نشان کرد: ارتقاي بينش ديني و معنوي نمازگزاران مد‌نظر دست‌اندرکاران ستاد نماز جمعه قرار گيرد.

پنجشنبه 14 ارديبهشت 1391 - 10:39
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری