سه‌شنبه 17 تير 1399 - 3:46
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم عزاداري فاطميه در مسجد محمد رسول الله (ص) شهر اسديه

مراسم عزاداري شب‌هاي پاياني دهه دوم فاطميه با حضور پر فيض و معنوي مردم در مسجد محمدرسول الله (ص) شهر اسديه برپا شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان‌جنوبي، در اين مراسم عظمت و غربت خاندان اهل بيت عليهم السلام تبيين شد و عزاداران در سوگ مصائب دخت گرامي پيامبر اسلام گريستند و عزاداري کردند.

حجت الاسلام سنجري امام جمعه شهرستان درميان در اين مراسم به گوشه‌هايي از نقش حضرت فاطمه زهرا(س) در تبيين عقايد و احکام اسلامي همچنين دفاع جانانه ايشان از ولايت اشاره کرد کرد و اظهار داشت: فاطمه زهرا سيده نساءالعالمين بوده که نقطه درخشان وي عبوديت و بندگي خداي متعال است.

وي ادامه داد: حضرت زهرا(س) شهيد راه اصلي ولايت است به طوري که در زندگي کوتاه اما پربار خود هميشه پشتيبان حضرت علي (ع) به عنوان رهبر و مقتداي جامعه بود.

سنجري با اشاره به ضرورت توجه به فريضه نماز و همچنين تأکيد بر سر وقت و به جماعت برپا کردن اين فريضه، حديثي از حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله عليها درباره عواقب بي‌توجهي به اين فريضه الهي ذکر و تبيين نمود.

وي در پايان اظهار داشت: قرار گرفتن در مسير زندگي اهل بيت و خصوصا آن بانوي مکرمه در زمينه‌هاي انفاق، تقوا، حجاب، ولايت مداري و دفاع از امام زمان، از نشانه‌هاي شيعيان و پيروان راستين مکتب اهل بيت و آن بانوي با کرامت است.

در ادامه مداحان اهل بيت(ع) در سوگ شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها به مداحي پرداختند.

يكشنبه 10 ارديبهشت 1391 - 14:6
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری