سه‌شنبه 14 مرداد 1399 - 6:42
پربازديدترين اخبار از استان
كهگيلويه و بويراحمد
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري دومين مراسم سوگواري شهادت حضرت زهرا در سوق

به همت نمايندگي فرهنگي تبليغي و هيئت هاي مذهبي کوثر و يا زهرا مراسم سوگواري و عزاداري شهادت دخت نبي اکرم(س) در مسجد و حسينيه شهداي سوق برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان کهگيلويه و بويراحمد، حجت الاسلام علي ولايتي نسب از اساتيد دانشگاه آزاد اسلامي کهگيلويه به مکارم اخلاق پرداخت و گفت: سراسر زندگاني صديقه طاهره (عليها السلام)، مملو از مکارم اخلاق و رفتارهاي نمونه و انساني است.فاطمه زهرا (س) در نزد شيعيان اگر چه امام نيست، اما مقام و منزلت او در نزد خداوند و در بين مسلمانان به خصوص شيعيان، نه تنها کمتر از ساير ائمه نيست، بلکه آن حضرت همتاي امير المؤمنين و داراي منزلتي عظيم‌تر از ساير ائمه طاهرين (عليهم السلام) مي‌باشد.

ولايتي در بخش ديگري از سخنانش به مقام علمي آنحضرت اشاره کرد و گفت : اگر بخواهيم مقام علمي فاطمه (س) را درک کنيم و به گوشه‌اي از آن پي ببريم، شايسته است به گفتار او در خطبه فدکيه بنگريم، آنجا که استوارترين جملات را در توحيد ذات اقدس ربوبي بر زبان جاري مي‌کند، يا آن هنگام که معرفت و بينش خود را نسبت به رسول اکرم آشکار مي‌سازد و يا در مجالي که در آن خطبه، امامت را شرح مختصري مي‌دهد. جاي جاي اين خطبه و احتجاجات اين بانوي بزرگوار به قرآن کريم و بيان علت تشريع احکام، خود سندي محکم بر اقيانوس بي‌کران علم اوست که متصل به مجراي وحي است. از ديگر شواهدي که به آن وسيله مي‌توان گوشه‌اي از علو مقام فاطمه (عليها السلام) را درک نمود، مراجعه زنان و يا حتي مردان مدينه در مسائل ديني و اعتقادي به آن بزرگوار مي‌باشد که در فرازهاي گوناگون تاريخ نقل شده است. همچنين استدلالهاي عميق فقهي فاطمه (عليها السلام) در جريان فدک، به روشني بر احاطه فاطمه (س) بر سراسر قرآن کريم و شرايع اسلامي دلالت مي‌نمايد.

گفتني است اين مراسم 3 ارديبهشت 91 برگزار شد.

پنجشنبه 7 ارديبهشت 1391 - 10:18
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری