سه‌شنبه 8 مهر 1399 - 7:45
پربازديدترين اخبار از استان
زنجان
  • هيچ خبري موجود نيست

قاري زنجاني:

نام‌گذاري سال جديد توسط رهبر انقلاب منشأ قرآني دارد

يك قاري زنجاني، با اشاره به نام‌گذاري سال جديد اظهار کرد: نام‌گذاري هوشمندانه مقام معظم رهبري براي سال جديد با عنوان «توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني» منشأ قرآني داشته و مختص گروه خاصي نيست.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي زنجان ،يوسف رقنبري، قاري جوان زنجاني 10 فروردين ماه 91 گفت: نام‌گذاري هوشمندانه مقام معظم رهبري براي سال جديد با عنوان «توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني» منشأ قرآني دارد و علاوه بر اينكه مختص گروه خاصي نيست بلكه همه اقشار جامعه را شامل مي‌شود. يعني هر شخص در رشته خود به‌دنبال ابداع و ابتكار باشد و سعي كند به تقويت داشته‌هاي خود پرداخته و بر پاي خود بايستد همان‌طور كه خداوند در آيه 29 سوره مباركه فتح به آن اشاره كرده‌ است.

اين قاري برجسته قرآني ادامه داد: در اين آيه آمده است: «وَمَثَلُهُمْ فِي الْإِنجِيلِ كَزَرْعٍ أَخْرَجَ شَطْأَهُ فَآزَرَهُ فَاسْتَغْلَظَ فَاسْتَوَى عَلَى سُوقِهِ يُعْجِبُ الزُّرَّاعَ لِيَغِيظَ بِهِمُ الْكُفَّارَ وَعَدَ اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ مِنْهُم مَّغْفِرَةً وَأَجْرًا عَظِيمًا، توصيف آنها در انجيل همانند زراعتي است كه جوانه‌هاي خود را خارج ساخته سپس به تقويت آن پرداخته تا محكم شده و بر پاي خود ايستاده است و به قدري نمو و رشد كرده كه زارعان را به شگفتي وا مي‌دارد! اين براي آن است كه كافران را به خشم آورد، خداوند كساني را كه ايمان آورده‌اند و عمل صالح انجام داده‌اند وعده آمرزش و اجر عظيم داده است.

قنبري ادامه داد: در سالي كه گذشت متأسفانه شاهد هتك حرمت به ساحت مقدس قرآن‌ كريم بوديم كه اين خود البته نشان از ضعف و هراس دشمن و همچنين نشانگر نفوذ قرآن در دل‌ها و خارج از اين مرز و بوم است كه كوچكترين علامت آن، سرنگون شدن برخي از اين حكومت‌هاي ديكتاتوري بود.

اين فعال قرآني ابراز كرد: بايد با عمل كردن به رهنمون‌هاي رهبر فرزانه انقلاب و توجه به آيه‌اي كه به آن اشاره شد، در تمام امور به قدري رشد و نمو داشت كه جهانيان متحير شوند و با اين كار خشم كافران و دشمنان اسلام را فراهم آورد.

قنبري در پايان خاطر‌نشان كرد: اميد است جامعه قرآني كشور به‌خصوص مؤسسات و فعالان قرآني استان زنجان اين شعار را سرلوحه كارها و اهداف امسال خود قرار دهند تا شاهد جهشي چشمگير در ترويج فرهنگ قرآني در استان و كشورمان باشيم.

دوشنبه 14 فروردين 1391 - 9:51
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری