سه‌شنبه 4 ارديبهشت 1397 - 20:39
پربازديدترين اخبار از استان
گلستان
  • هيچ خبري موجود نيست

رهبر انقلاب، بهترين نمونه وحدت‌آفرين در جهان اسلام هستند

امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس گفت: اگر تمامي توطئه هاي دشمنان اسلام در اين سال‌ها خنثي شده به دليل درايت رهبر انقلاب است که بهترين و بزرگترين نمونه وحدت و تقريب در جهان اسلام است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي گلستان، آخوند عبدالباسط نوري زاد، امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس 25 اسفند در همايش مرزبانان عرصه دين گفت: علماء و بزرگان اسلام بايد تعصبات خشک مذهبي که باعث جمود و رکود جامعه مي شود را از خود دور کنند.

وي افزود: بايد واقعيت ها از سوي علماي فرق و مذاهب اسلامي پذيرفته و به اشتراکات اين مذاهب دامن زده شود نه به اختلافات. هرچندکه اختلافات بين مذاهب نيز باعث پيشرفت مسلمين در تمامي ادوار بوده است.

آخوند نوري زاد اذعان داشت: باب الاجتهاد در تمامي مذاهب اسلامي مورد قبول است و تنها در برخي از مسائل فقهي اختلاف نظر وجود دارد که آن هم امري طبيعي است.

وي عنوان کرد: بايد به نظريه هاي تمامي علماء احترام گذاشت و نگذاشت که دشمن از اين اختلاف نظر ها به نفع خود بهره برداري کند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام نمي خواهند مسلمانان بصورت يد واحده در کنار يکديگر قرار بگيرند بلکه تلاششان اين است که نگذارند اين وحدت محقق شود.

وي تصريح کرد: اين در حالي است که اسلام همه ما را به وحدت و يکپارچگي دعوت مي کند تا زندگي بردارانه و مسالمت آميزي را در کنار يکديگر داشته باشيم.

آخوند نوري زاد اعلام کرد: اگر تمامي توطئه هاي دشمنان اسلام در اين سالها خنثي شده و آتش فتنه هاي آنان خاموش مي شود به دليل درايت رهبر انقلاب است که بهترين و بزرگترين نمونه وحدت و تقريب در جهان اسلام در عصر معاصر است.

يكشنبه 28 اسفند 1390 - 11:40
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری