دوشنبه 3 ارديبهشت 1397 - 8:26
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

در آخرين روزهاي سال در تيراژ 25 هزار صورت مي گيرد؛

انتشار کتاب «نورالدين پسر ايران» پس از دست‌نوشته رهبر انقلاب

پس از استقبال بي‌نظير مخاطبان از کتاب حاشيه‌نويسي شده رهبر انقلاب با عنوان «نورالدين پسر ايران»، چاپ يازدهم اين کتاب با شمارگان بيست و پنج هزار جلد منتشر و به زودي عرضه خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، اين‌روزها در بسياري محافل سخن از کتاب «نورالدين پسر ايران»؛ خاطرات نورالدين عافي است. کتابي که رهبر انقلاب بر آن نظر و توجه خاص داشته‌اند و دست نوشته‌اي را بر حاشيه اين اين اثر مرقوم فرموده‌اند.

حضرت آيت الله خامنه‌اي بر حاشيه اين کتاب نوشته‌اند:«اين نيز يکي از زيباترين نقاشي‌هاي صفحه‌ پُرکار و اعجاز گونه‌ هشت سال دفاع مقدس است. هم راوي و هم نويسنده حقاً در هنرمندي، سنگ تمام گذاشته‌اند. آميختگي اين خاطرات به طنز و شيرين‌زباني که از قريحه‌ ذاتي راوي برخاسته و با هنرمندي و نازک‌انديشيِ نويسنده، به خوبي و پختگي در متن جا گرفته است، و نيز صراحت و جرأت راوي در بيان گوشه‌هايي که عادتاً در بيان خاطره‌ها نگفته مي‌ماند، از ويژگي‌هاي برجسته‌ اين کتاب است. تنها نقصي که به نظر رسيد نپرداختن به نقش فداکارانه‌ همسري است که تلخي‌ها و دشواري‌هاي زندگي با رزمنده‌‌اي يکدنده و مجروح و شلوغ را به جان خريده و داوطلبانه همراهي دشوار و البته پر اَجر با او را پذيرفته است. ساعات خوش و با صفايي را در مقاطع پيش از خواب با اين کتاب گذراندم والحمدلله».

به دنبال انتشار دست نوشته رهبر معظم انقلاب بر اين کتاب، اين اثر با استقبال غير قابل توصيف مخاطبان روبه رو شد به طوري که انتشارات سوره مهر بهتر آن ديد که به صورت يکجا ۲۵ هزار جلد از اين کتاب را منتشر و عرضه کند تا پاسخگوي استقبال مخاطبان باشد.

اين کتاب، اواخر پاييز سال جاري با حضور سيد مهدي خاموشي؛ رييس سازمان تبليغات اسلامي، محسن مومني شريف؛ رييس حوزه هنري و شکور اکبرنژاد؛ نماينده مردم تبريز در مجلس شوراي اسلامي رونمايي شد.

کتاب «نورالدين پسر ايران» روايت نورالدين عافي از اهالي روستاي خنجان در حوالي تبريز است که در شانزده سالگي به جبهه مي‌رود. وي در گردان‌هاي خط‌‌شکن لشکر ۳۱ عاشورا به عنوان نيروي آزاد، غواص و فرمانده دسته بوده و عمليات‌هاي مختلفي را تجربه کرده و بارها مجروح شده است.

نورالدين نزديک به هشتاد ماه از دوران جنگ تحميلي را عليرغم جراحات سنگين و شهادت برادر کوچک‌ترش سيد صادق در برابر چشمانش در جبهه ماند و در عمليات‌هاي متعددي حضور داشت و جانباز هفتاد درصد دفاع مقدس است.

پيش‌بيني مي‌شود اين کتاب، مانند «دا» خاطرات سيده زهرا حسيني که تاکنون به چاپ ۱۴۴ رسيده، مخاطبان فراوان داشته و حتي رکورد اين اثر را بزند.

گفتني است، کتاب «نورالدين پسر ايران» تدوين معصومه سپهري توليد دفتر ادبيات و هنر مقاومت حوزه هنري است که سوره مهر آن را در ۶۹۹ صفحه، جلد گالينگور و در تيراژ ۲۵۰۰ جلد و با قيمت ۱۴ هزار تومان منتشر کرده و به زودي عرضه خواهد شد.

سه‌شنبه 23 اسفند 1390 - 13:7
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری