دوشنبه 29 دی 1399 - 20:22
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان شمالي
  • هيچ خبري موجود نيست

انديشه هاي قرآني در جامعه نهادينه شود

يک کارشناس فرهنگي گفت:جامعه امروز نياز به انديشه قرآني دارد بنابراين افرادي كه در برنامه‌هاي ديني و قرآني صاحب نظر هستند بايد در اين زمينه به خوبي به وظيفه خود عمل كنند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تببليغات اسلامي خراسان شمالي ،حجت‌الاسلام والمسلمين كوثري، امام جمعه شيروان در گفت‌و‌گو با رابط خبري اين روابط عمومي اظهار کرد: علماي دين بايد در راستاي ترويج و تبليغ آموزه‌هاي ديني و قرآني نقش مهمي داشته باشند.

وي تأكيد كرد: جامعه امروز نياز به انديشه قرآني دارد بنابراين افرادي كه در برنامه‌هاي ديني و قرآني صاحب نظر هستند بايد در اين زمينه به خوبي به وظيفه خود عمل كنند.

کوثري ادامه داد: ترويج فساد اخلاقي، به دام كشيدن نسل جوانان در اعتياد، ايجاد اختلافات خانوادگي، به تمسخر كشاندن سنتهاي ديرينه حسنه و پررنگ كردن مناسبت‌ها و سنت‌هاي غلط كه ريشه مذهبي نداشته و ندارند، از اشكال مختلف تهاجم فرهنگي است.

وي از ديگر اشكال تهاجم فرهنگي به از بين بردن روحيه خودباوري نسل جوان و بي‌هويت كردن مراكز علمي و دانشگاهي اشاره كرد و گفت: هدف بمباران تبليغاتي و برنامه‌هاي شبكه‌هاي ماهواره‌اي تخريب فرهنگ جوامع است.

امام جمعه شيروان گفت: در طول تاريخ نيز در هر زماني كه علما مسئوليت خود را شناخته و به ياري دين شتافته‌اند، آن جامعه از اينگونه آسيب‌ها مصون بوده است.

حجت الاسلام كوثري اظهار کرد: بايد علما و انديشمندان ديني و قرآني در صف مقدم جبهه مبارزه با تهاجم فرهنگي، با انديشه ناب خود، جامعه را از هجمه‌هاي دشمن امن و مصون سازند.

سه‌شنبه 23 اسفند 1390 - 9:22
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری