پنجشنبه 19 تير 1399 - 3:8
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان شمالي
  • هيچ خبري موجود نيست

حوزه هنري خراسان شمالي در کشف و پرورش هنرمندان بسيار موفق عمل کرده است

حوزه هنري خراسان شمالي با توجه به سن کم و نوپا بودنش، در کشف و پرورش هنرمندان بسيار موفق عمل کرده است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان شمالي ،به نقل از پايگاه اطلاع رساني حوزه هنري خراسان شمالي ، نيما بيگلريان کارشناس تئاتر کارگاه مقدماتي کشف استعداد ،در حاشيه برگزاري اين کارگاه که 27 و 28 بهمن ماه امسال برگزار شد،گفت: بر خلاف تصورات که از اين استان داشتم ، استقبال هنرمندان و نظم و مديريت مسئولان حوزه هنري اين استان بي نظير بود.

وي محوريت برگزاري اين کارگاه را آموزش و پرورش استعدادها، چگونگي انتقال مفاهيم و به فعل درآوردن ايده‌هاي هنري و اجراي اين ايده ها به صورت کار گروهي عنوان کرد و گفت: يکي از نکات مثبت هنرمندان اين استان مشارکت در کار گروهي بود.

وي همچنين به استعداد نمايش نامه نويسي هنرمندان خراسان شمالي اشاره کرد و گفت: مشارکت شرکت کنندگان، استقبال آنان از برگزاري اين کارگاه و استعداد نمايش نويسي هنرمندان اين استان قابل تقدير است.

بيگلريان در ادامه به رسالت حوزه هنري اشاره کرد و افزود: در بيانات مقام معظم رهبري رسالت سنگيني متوجه حوزه هنري است چرا که ايشان يکي از اميدهاي خود را حوزه هنري بيان مي‌کند.

وي گفت: حوزه هنري به دنبال کشف استعداد هنرمندان و آموزش به آنان است تا در راستاي آموزش‌هاي مورد نظر آثاري فاخر و هنرمنداني الگو ساز به جامعه معرفي شوند.

وي افزود: در اين راستا نبايد صرفا نگاه ما برگزاري کارگاه‌هاي آموزشي باشد چرا که خروجي اين کارگاه ها توليد آثار فاخر است و مسئولان حوزه‌هاي هنري تنها با داشتن برنامه و مديريت دقيق و منظم است که مي توانند رسالت اين حوزه را به درستي انجام دهند.

بيگلريان با اشاره به اين که از نزديک شاهد مشارکت پرشور هنرمندان استان در کارگاه‌هاي آموزشي ساير رشته‌هاي هنري بوده است، افزود: برخلاف اين که در ساير استان‌ها، مديريت حوزه‌هاي هنري به هنرمندان مرکز استان‌ها توجه مي کنند اما در خراسان شمالي توجه به هنرمندان شهرستاني قابل تقدير است.

وي در خاتمه با ابراز خرسندي از شرکت در کارگاه کشف استعداد ،تاکيد کرد: حوزه هنري خراسان شمالي اگر با روند روبه رشدي که در نظر گرفته است فعاليت کند مي‌تواند طي دو سال آينده از جمله استان‌هاي موفق درتوليد آثار فاخر هنري باشد و هم تراز با ساير استان‌هاي مطرح کشور هنرمنداني موفق به جامعه معرفي کند.

گفتني است کارگاه کشف استعداد به مدت دو روز و در سه جلسه در سالن اجتماعات سوره حوزه هنري خراسان شمالي برگزار شد.

چهارشنبه 3 اسفند 1390 - 14:19
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری