سه‌شنبه 4 ارديبهشت 1397 - 5:41
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

امام خميني (ره) نخستين رهبر فرهنگي جهان معاصر است

مدير کل تبليغات اسلامي بوشهر در سخناني اظهار داشت: امام خميني (ره) نخستين رهبر فرهنگي جهان معاصر است که اولين انقلاب فرهنگي جهان معاصر را به وجود آورد تا رقيب بلامنازعه نظام سرمايه داري غرب شود.

به گزارش روابط‌ عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان بوشهر، حجت الاسلام سيد نورالله موسوي نيا گفت: امام خميني (ره) اولين رهبر فرهنگي دنيا بود که تنها و تنها با ابزار فرهنگي به ميدان مبارزه با طاغوت رفت. ايشان با کمک از تعاليم تجربه شده مکتب اسلام به قيام خود ادامه داد تا که انقلابي نوين در جهان پياده کرد.

مدير کل تبليغات اسلامي بوشهر تصريح کرد: نظام سرمايه داري هيچگاه باور نمي کرد که در برابر ايدئولوژي اسلامي بايد مانند کمونيست بايد در موزه ها به سراغشان رفت. رژيم 2500 ساله شاهنشاهي خود را از نظر تجهيزات نظامي کاملا" مسلح کرده بود که در صورت وقوع کودتاي داخلي و جنگ نظامي اين برتري را داشته باشد که بر آن غلبه کند.

حجت الاسلام موسوي نيا در ادامه بيان کرد: آن ها در روياي خود تصور مي کردند که حکومت طاغوتي آن ها تا سال هاي سال پايدار است و هيچ چيزي نمي تواند ذره اي بر آن صدمه و آسيب وارد کند، غافل از اينکه مردي از جنس اسلام مهر و منطق با ارائه يک ايدئولوژي نافذ تمام هيمنه پوشالي آن ها را درهم مي کوبد و مبتکر انقلاب و حکومتي نو مي شود.

وي ادامه داد: دشمنان که از اين حرکت فرهنگي درمانده شده بودند شروع به توطئه هاي نظامي و اقتصادي با ابزار جنگ تحميلي هشت ساله و تحريم هاي فلج کننده اقتصادي کردند. ان ها پس از آنکه اين ايستادگي و مقاومت ملت در برابر اين هجمه ها ديدند و فهميدند که ملت ايران از حيله هاي دشمن به عنوان يک فرصت در جهت دستيابي به شتاب علمي استفاده مي کنند به اين فکر افتادند که تنها در مقابل اين انقلاب عظيم فرهنگي بايد جنگي فرهنگي طراحي و ترسيم کنند و به اين ترتيب با فراخوان دادن دانشمندان و نخبگان فرهنگي شرق و غرب توطئه تهديد نرم را راه اندازي کردند.

وي بيان کرد: رهبر معظم انقلاب که (بدون ترديد و به گفته خود سياستمداران غربي و شرقي يک سياستمدار زيرک و يک رهبر فرهنگي است) مسئولان وقت را با کليد واژه تهاجم فرهنگي جهت خنثي کردن اين توطئه ي شوم باخبر کرد.

اين مقام مسئول تصريح کرد: بي شک امروز که به تعبير امام خامنه اي مدظلله العالي که تهاجم آنها به شبيخون و ناتوي فرهنگي رسيده بايد با توسل به فرهنگ و تمدن غني ايراني اسلامي شعار بازگشت به خويشتن امام راحل را دوباره در جوانان نهادينه کرده تا با اين پادزهر مطمئن و آنتي ويروس به روز در نبرد فرهنگي پيش روي افسران و سربازان جنگ نرم جمهوري اسلامي مامن و تکيه گاهي ايمن اسلام عزيز اين مکر را پشت سر بگذاريم.

دوشنبه 17 بهمن 1390 - 10:38
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری